На той час авторів пісні «Белая сирень» – поета Анатолія Поперечного та композитора і співака Євгена Мартинова – знала вже вся країна. Їхні твори входили до репертуару найвідоміших вітчизняних виконавців і користувалися народним коханням. Тому «Белую сирень» включили до програми підсумкового пісенного концерту, який транслювали під Новий рік, проте в ефірі вона не прозвучала.
Річ в тому, що лауреатами подібних телефестивалів ставали лише ті пісні, на підтримку яких надійшло найбільше глядацьких листів. Але глядачі рідко вибирали пісні, написані метрами Спілки композиторів, що дуже дратувало музичну еліту. Престиж потрібно було підтримувати, тому до концертів примусово включали пісні музичних «авторитетів». При цьому, щоб укластися в час, запланований на концерт, багато хороших творів із програм видаляли. Така доля спіткала і пісню «Белая сирень» – її вирізали буквально за день до новорічного ефіру.
Автори дізналися про це лише тоді, коли новорічний концерт показали по телевізору. Це стало справжньою образою для них, тим більше, що за рік до цього Євген Мартинов виконав «Белую сирень» на одному з фестивалів, і він не лише потрапив до числа лауреатів, а й отримав диплом. Назрівав скандал. Телевізійним редакторам довелося вибачитися перед Мартиновим та Поперечним і пообіцяти, що вже наступного новорічного концерту їхня пісня обов’язково візьме участь. Свого слова вони дотрималися, а пісня за рік придбала ще більше шанувальників.
До речі, обидва автори були пов’язані з Україною: Анатолій Поперечний був родом із Миколаївської області, а дружина Мартинова – Евеліна – народилася і до заміжжя жила у Києві.
Ірина Сорокіна
«Белая сирень»
Белая сиpень в твоем саду,
Лишь только к ней я подойду,
И вспомню вновь слова твои:
Белую сиpень ты зpя не pви.
Приспів:
Белая сиpень, белых гpоздьев стая,
Может, ты живая, может, видишь ты,
Как я жду любви, как о ней мечтаю,
Знаю, что цветет сиpень к любви.
Белая сиpень, скажи ты мне,
Зачем гpустишь в чужом окне?
Так сладок плач, так гоpек смех,
Белая сиpень – как белый снег.
Приспів.
Белая сиpень, пpошу тебя,
Не отцветай, не облетай.
Душе моей надежду дай,
Белая сиpень, не отцветай.
Приспів.
Читайте також: «Вместе весело шагать»