Про це розповіла Оксана Пузняк, заступниця директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України. За її словами, цей сорт було виявлено внаслідок домінантності сортів жовтого люпину. Головною його цінністю є те, що він нетрансгенний, а отже, не шкідливий ні для людей, ні для тварин.
– Побачили, що цвіте таким фіолетовим кольором. Відібрали, посіяли, – каже Оксана Пузняк. – Зробили видове схрещування і, відповідно, отримали цей білий люпин. Побачимо, як він спрацює в Україні, які показники дасть. Сподіваємося, що буде новий білий безалкалоїдний люпин, який замінить сою у харчовій промисловості. І я гарантую, що він не буде гіршим за сою!
До речі, волиняни є оригінаторами жовтих сортів цієї рослини і залишаються єдиними в Україні, які займаються саме безалкалоїдним люпином, який придатний як сидеральна культура і для годування тварин. За словами Оксани Пузняк, останніми роками наш волинський жовтий люпин дуже затребуваний, адже він іде на експорт, де використовується як соя у харчовій промисловості.
Читайте також:
- Як зберігати насіння, щоб воно не втратило схожості
- Що можна виростити на підвіконні
- Як позбутися жучків у квасолі?
Джерело: Аgronews.ua