Росте сухоцвіт на вологих, болотистих місцях, по берегах річок і озер, у канавах – у лісових і північних лісостепових районах України.
Настої і відвари сухоцвіту розширюють периферичні судини, знижують артеріальний тиск, уповільнюють ритм серця, посилюють перистальтику кишечника, прискорюють зсідання крові, мають протизапальні, в’яжучі, антибактеріальні, спазмолітичні і заспокійливі властивості.
Застосування сухоцвіту показане при гіпертонічній хворобі (у початковій стадії), безсонні, стенокардії. При лікуванні гіпертонічної хвороби терапевтичний ефект можна посилити одночасним прийманням ножних ванн з напаром сухоцвіту.
Настій сухоцвіту є ефективним засобом при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, покращується загальне самопочуття, хворі набирають ваги). При виразковій хворобі сухоцвіт краще використовувати в поєднанні з синюхою голубою.
Як зовнішній засіб препарати сухоцвіту (мазь, настої на воді та олії) використовують для ран, що погано гояться, і опіків. Застосовують сухоцвіт і в гомеопатії.
Настій трави сухоцвіту (10 г, або 2 столові ложки сировини на 200 мл окропу) по половині — третині склянки 2—3 рази на день після їди.
Тепла погода чи знову дощ? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Для людей похилого віку важливо мати в домі домашніх улюбленців. Відомо, що собаки — найвірніші…
Солодка, хрумка, велика – саме такою ми хочемо бачити моркву з власного городу. Розповідаємо, як…
Форшмак – ідеальна намазка для бутербродів. Спробуйте спрощений варіант із сардин, для приготування всього за…
Частина українців зможуть відпочивати значно довше. Роз'яснення міністерства.