Росте сухоцвіт на вологих, болотистих місцях, по берегах річок і озер, у канавах – у лісових і північних лісостепових районах України.
Настої і відвари сухоцвіту розширюють периферичні судини, знижують артеріальний тиск, уповільнюють ритм серця, посилюють перистальтику кишечника, прискорюють зсідання крові, мають протизапальні, в’яжучі, антибактеріальні, спазмолітичні і заспокійливі властивості.
Застосування сухоцвіту показане при гіпертонічній хворобі (у початковій стадії), безсонні, стенокардії. При лікуванні гіпертонічної хвороби терапевтичний ефект можна посилити одночасним прийманням ножних ванн з напаром сухоцвіту.
Настій сухоцвіту є ефективним засобом при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, покращується загальне самопочуття, хворі набирають ваги). При виразковій хворобі сухоцвіт краще використовувати в поєднанні з синюхою голубою.
Як зовнішній засіб препарати сухоцвіту (мазь, настої на воді та олії) використовують для ран, що погано гояться, і опіків. Застосовують сухоцвіт і в гомеопатії.
Настій трави сухоцвіту (10 г, або 2 столові ложки сировини на 200 мл окропу) по половині — третині склянки 2—3 рази на день після їди.
Якщо ви любите експериментувати, цей рецепт домашньої випічки вам обов'язково варто спробувати.
У багатьох українців підвіконня прикрашають фіалки, але не всі квітникарі можуть похвалитися яскравим та пишним…
У понеділок, 25 листопада, під впливом антициклону на всій території країни опадів не очікується. Вночі…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цей тиждень обіцяє бути насиченим: Марс та Плутон формують опозицію, додаючи динаміки у розвиток світових…
Коли закінчиться війна в Україні – військовий експерт зробив несподіваний прогноз