На жаль, хворі, що лежать, не мають можливості рухатися, виходити на прогулянки. Відсутність у житті рухових процесів може призвести до негативних наслідків. Якщо людина довго лежить без руху, то м’язи, що не працюють, просто атрофуються. Чим довше хворий перебуває у лежачому стані, тим гостріші наслідки. Єдиний спосіб допомогти лежачому хворому – робити спеціальні вправи.
Які вправи допоможуть малорухливим людям і лежачим хворим?
Оздоровча гімнастика благотворно впливає на організм лежачого хворого в цілому. Гімнастика допомагає у профілактиці захворювань і необхідна підтримки здоров’я людей похилого віку.
Зміцнення м’язів шиї
Для виконання вправ підкладіть під шию валик або тверду подушку. Спочатку похитуйте головою від одного плеча до другого, а потім – вгору-вниз, поперемінно притискаючи підборіддя до грудей і обережно закидаючи голову назад. Робіть вправу повільно та плавно.
Зміцнення м’язів плечового поясу
Розслабте руки і витягніть уздовж тулуба. Потім розгортайте їх по черзі всередину і назовні, при цьому намагаючись задіяти всі суглоби, і особливо плечовий.
Розробка ліктьових суглобів
Повільно і плавно згинайте руки в ліктях.
Зміцнення м’язів кистей рук
Згинайте і розгинайте пальці спочатку всі разом, а потім кожен окремо. Після цього робіть обертальні рухи кистями.
Зміцнення кульшових суглобів
Вправу виконуйте лежачи на боці, намагаючись якомога вище підняти кожну ногу хоча б кілька разів. Якщо це важко, ляжте на спину, а під ноги підкладіть жорсткий валик. Після цього згинайте їх у колінах, намагаючись розвести убік і звести разом.
Тренування колінних суглобів
У положенні лежачи на спині, згинайте ноги в колінах.
Вправи для стоп
Стискайте і розтискайте пальці ніг, а потім робіть обертальні рухи всією стопою.
Для профілактики запорів
У положенні лежачи зробіть глибокий вдих і максимально надуйте живіт. При видиху якнайсильніше втягніть його.