Однак препарату, який зміг би сповільнити або запобігти віковим змінам у мозку, поки що не винайшли, хоча в природі існують речовини, які здатні знизити ризик деменції. Нещодавно американські вчені виявили, що олеїнова кислота здатна «омолодити» мозок і захистити його від хвороби Альцгеймера.
Ще нещодавно вчені вважали, що мозок людини не здатний відновлюватися. Але, як показали дослідження, деякі області мозку все ж готові до регенерації і можуть створювати нові нейрони. Цей процес утворення нових клітин називається нейрогенезом, або джерелом молодості. Однак з віком нейрогенез сповільнюється, і дослідники поставили собі завдання знайти спосіб прискорити цей процес.
Виявилося, що збільшувати виробництво клітин і запускати нейрогенез здатна звичайна олеїнова кислота, яка в надлишку міститься в оливковій олії. Олеїнова кислота позитивно впливає на мозок, дозволяючи людині довше зберігати розумову працездатність. Вона виробляється у мозку і регулює дуже важливі процеси: відповідає за пам’ять, здатність до навчання, нормалізує настрій. Завдяки їй збільшується швидкість поділу клітин.
Можна було б припустити, що для того, щоб заповнити запаси цього джерела молодості, потрібно вживати багато олії з оливок. Але насправді з’ясувалося, що доставка олеїнової кислоти ззовні неефективна, оскільки потрапила в організм з їжею, вона навряд чи досягне головного мозку.
Олеїнова кислота має вироблятися самими клітинами, і відкриття американських вчених допоможе розробити препарати, які зможуть проникнути у мозок і стимулювати нейрогенез. Також це відкриття дозволить контролювати не лише інтелектуальні здібності людини, а й впливати на її настрій, оскільки нейрогенез відповідає і за розвиток депресії.
Уповільнити зниження когнітивних функцій і захистити мозок від хвороби Альцгеймера здатні такі продукти:
– чорниця, в якій багато антиоксидантів та вітаміну С, що позитивно позначається на роботі мозку та імунної системи;
– сардини, регулярне вживання яких покращує пам’ять і допомагає захищатися від перепадів настрою та депресії;
– шпинат, де багато фолієвої кислоти, корисний для розумових здібностей;
– лляне насіння, в якому міститься найвищий рівень жирних кислот омега-3, корисне при розладах настрою, запобігає передчасному старінню мозку;
– волоські горіхи – багате джерело омега-3 жирних кислот, що сприяють профілактиці вікового зниження когнітивних функцій.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…