Илюстративне фото
Чому хочуть скасувати переведення годинників і як перехід на зимовий час може позначитися на нашому здоров’ї?
В Україні з 1981 року щорічно переводять годинники на літній (в березні на годину вперед) і зимовий (в жовтні на годину назад) час. Це робиться для більшого збігу періоду активності громадян (робота, навчання тощо) зі світловим днем і, відповідно, для економії електроенергії (десь 1-3%). Однак дослідження показали, що в переведенні часу жодного сенсу немає. Ця традиція не лише економічно неефективна, вона негативно впливає на біологічні ритми людини, завдає численних незручностей у побуті.
Так, у березні 2021 року у Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроект «Про обчислення часу в Україні» (№4201). У ньому – пропозиція про відмову від переведення годинників «на зимовий і літній» і встановлення на всій території України єдиного «київського часу». Але депутати так і не змогли ухвалити законопроект у другому читанні і документ відправили на доопрацювання.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що влада повернеться до цього питання після переходу на зимовий час. Він пояснив, що голосувати за законопроект у літню пору було безглуздо, адже Україна має жити за зимовим часом – це її природний час. До того ж нам треба узгодити все з Європою, яка також виступає проти переведення годинників, і у нас влада повинна взяти до уваги біологічні ритми та здоров’я українців.
Не слід забувати і про те, що при переведенні годинників нашому організму доводиться пристосовуватися до нового режиму дня, а це може загрожувати погіршенням самопочуття. Особливо складно пристосуватися літнім людям. Багато хто в перші кілька днів може страждати від безсоння, слабкості, дратівливості, головного болю та стрибків тиску. Також вчені стверджують, що переведення годинників може спровокувати інфаркти, депресії та проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Тому лікарі рекомендують у перші дні після переходу на новий час вставати і лягати спати за вашим біологічним годинником. Вдень більше гуляти на свіжому повітрі, займатися нескладною фізкультурою, на ніч випивати склянку гарячого молока або послухати перед сном спокійну музику. До того ж фахівці відзначають, що якщо в неділю поспати лише 20 зайвих хвилин, а не годину, то ввечері буде легше заснути за новим розпорядком.
Раніше опубліковано: 2021: коли переведення годинників на зимовий час
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…