Илюстративне фото
Чому хочуть скасувати переведення годинників і як перехід на зимовий час може позначитися на нашому здоров’ї?
В Україні з 1981 року щорічно переводять годинники на літній (в березні на годину вперед) і зимовий (в жовтні на годину назад) час. Це робиться для більшого збігу періоду активності громадян (робота, навчання тощо) зі світловим днем і, відповідно, для економії електроенергії (десь 1-3%). Однак дослідження показали, що в переведенні часу жодного сенсу немає. Ця традиція не лише економічно неефективна, вона негативно впливає на біологічні ритми людини, завдає численних незручностей у побуті.
Так, у березні 2021 року у Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроект «Про обчислення часу в Україні» (№4201). У ньому – пропозиція про відмову від переведення годинників «на зимовий і літній» і встановлення на всій території України єдиного «київського часу». Але депутати так і не змогли ухвалити законопроект у другому читанні і документ відправили на доопрацювання.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що влада повернеться до цього питання після переходу на зимовий час. Він пояснив, що голосувати за законопроект у літню пору було безглуздо, адже Україна має жити за зимовим часом – це її природний час. До того ж нам треба узгодити все з Європою, яка також виступає проти переведення годинників, і у нас влада повинна взяти до уваги біологічні ритми та здоров’я українців.
Не слід забувати і про те, що при переведенні годинників нашому організму доводиться пристосовуватися до нового режиму дня, а це може загрожувати погіршенням самопочуття. Особливо складно пристосуватися літнім людям. Багато хто в перші кілька днів може страждати від безсоння, слабкості, дратівливості, головного болю та стрибків тиску. Також вчені стверджують, що переведення годинників може спровокувати інфаркти, депресії та проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Тому лікарі рекомендують у перші дні після переходу на новий час вставати і лягати спати за вашим біологічним годинником. Вдень більше гуляти на свіжому повітрі, займатися нескладною фізкультурою, на ніч випивати склянку гарячого молока або послухати перед сном спокійну музику. До того ж фахівці відзначають, що якщо в неділю поспати лише 20 зайвих хвилин, а не годину, то ввечері буде легше заснути за новим розпорядком.
Раніше опубліковано: 2021: коли переведення годинників на зимовий час
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…