Для багатьох людей шопінг на секонді не просто спосіб купити одяг, але і своєрідне хобі. Адже в магазинах уживаних речей можна знайти цікаві якісні екземпляри, які не купиш у звичайних магазинах. Проте є одне “але”.
Читайте також: Які речі та предмети не можна купувати у секонд-хенді – не ризикуйте своїм здоров’ям
Аромат, який має одяг із секонд-хенду, дуже специфічний, досить насичений та стійкий. Господиням доводиться прати такі речі кілька разів, щоб запах хоча б частково вивітрився.
Чому у речей із секонд-хенду специфічний запах
Весь одяг, текстиль, взуття та аксесуари, що потрапляють до секонд-хенду, проходять обов’язкову санітарну обробку. Використовують пару та формалін, який стає джерелом запаху. Але, власне, цей аромат є свідченням того, що річ пройшла дезінфекцію.
Як позбутися запаху секонд-хенду
Подвійна порція порошку. Для прання речей із секонд-хенду деякі господині спеціально купують порошок, здатний дезодорувати. Потрібно взяти подвійну кількість такого прального засобу та випрати куплений одяг на максимально можливій для нього температурі. Прополоскати речі слід двічі, додаючи кондиціонер. Сушити їх обов’язково на свіжому повітрі. Причому краще, якщо вони висітимуть там 2-3 дні.
Кондиціонер. Цей спосіб передбачає попереднє замочування одягу в прохолодній воді, але не з пральним засобом, а з кондиціонером. Через добу його можна випрати.
Нашатирний спирт. До 5 л теплої води слід додати 1 столову ложку 10% нашатирного спирту. У цьому розчині замочіть одяг. Якщо річ із натуральної тканини – достатньо 1 години. Якщо із синтетики – можна залишити до 6 годин. Після замочування одяг не періть відразу. Краще висушити його на свіжому повітрі. Тільки після цього витирайте на максимально дозволеній для цих тканин температурі.
Читайте також: Як позбутися чужої енергії з одягу в секонд-хенді
Морська сіль. На 1 кг одягу знадобиться 200 г морської солі. Краще вибирати безбарвну, але ароматизовану: з цитрусовим, хвойним чи іншим ароматом. Розведіть сіль у теплій воді та покладіть одяг на 2 години. Потім випрати її в пральній машині.
Оцет. До 5 л теплої води додайте 50 мл оцту, 50 г кухонної солі, 25 г соди. Замочіть речі, придбані на секонді, на 6-8 годин. Після замочування періть у пральній машині з порошком та кондиціонером.
Мороз та ефірна олія. Цей спосіб підходить для взуття, яке не можна прати. Винесіть його на вулицю за мінусової температури повітря на 2-3 дні. Потім покладіть взуття в поліетиленовий мішок, поклавши туди ватяний диск, змочений ефірною олією. Через добу дістаньте.
Сода, активоване вугілля, пакетики чаю. Взуття, сумки та речі, які не можна прати, обсипте содою ззовні і всередині. Можна покласти у них кілька таблеток активованого вугілля, чайні пакетики. Ці речовини – сорбенти. Вони здатні вбирати неприємні запахи. Через добу добре почистіть і провітріть річ.
Раніше ми розповідали, чим краще прати речі – капсулами, порошком або гелем для прання.