3 липня в Україні святкують Всесвітній день без поліетиленових пакетів. Він покликаний привернути увагу до проблеми забруднення планети та закликають людство відмовлятися від пластику. Поліетиленові пакети, створені в 1959 році інженером Стеном Густавом Туліном, використовуються в середньому 20 хвилин, а розкладаються понад 300 років. Щорічно у світі викидається близько трильйона пакетів, що опиняються у світовому океані або знищують навколишню природу. Тому дуже важливо відмовитися від них на користь екологічніших варіантів.
Також 3 липня відзначають День подяки кондиціонерам. Перший повітряний кондиціонер був запатентований 1914 року в США. Це призвело до підвищення комфорту людей у спеку. Розвиток у сфері кондиціювання вплинув розвиток медичних технологій, продовження середньої тривалості життя, зниження рівня поширення хвороб, характерних для спекотного клімату.
3 липня 2024 року християни вшановують пам’ять мученика Якинта та Анатолія, патріарха Царгородського.
Мученик Якинт жив у IV столітті під час правління імператора Траяна. Імператор видав указ, щоб усі поклонялися язичницьким богам і приносили їм жертви, а хто не хотів цього робити, піддавали мукам.
Серед них був і Якинт — його били, зв’язали залізними путами, ноги закували в колодки та кинули до в’язниці. Йому не давали іншої їжі та пиття, крім ідоложертовних, але він не їв – протягом 38 днів голодував. Так Якинт помер мученицькою смертю. Його тіло викинули за межею міста, але його охороняв ангел — і йому нічого не було. Родич Якинта забрав мощі святого, які зцілювали хвороби.
Анатолій, патріарх Царгородський народився у другій половині IV століття від Різдва Христового у місті Олександрії. Батько церкви Кирило Олександрійський сам висвятив майбутнього патріарха в диякони. Анатолій брав участь у знаменитому Ефеському соборі, а також Халкідонському та Помісному. Усіляко сприяв зведенню нових православних храмів, а також перенесенню до Константинополя мощів християнських мучеників.
3 липня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
У народі 3 липня вважалася Маковим днем — у цей день заведено збирати мак – якщо його багато – рік буде врожайним. Також потрібно з’їсти ложку макового насіння або спекти випічку з маком — це зміцнить здоров’я та принесе добробут.
Згідно з місячним посівним календарем, 3 липня 2024 року — сприятливий день для посіву коренеплодів, баштанних та картоплі в теплиці, а також салату, селери та шпинату у відкритий ґрунт. Можна також садити пізні квіти, збирати врожай ягід та фруктів, підв’язувати виноград. Не рекомендується прищипувати, пікірувати, пересаджувати рослини та розпушувати ґрунт.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олександр, Анатолій, Василь, Георгій, Демид, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Пилип, Хома.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи правильно розрахована пенсія: чому дають маленькі доплати
Пенсійний фонд зменшує пенсії без відома пенсіонерів: чому розмір пенсії «скаче» (відео)
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.