25 червня в Україні відзначають Міжнародний день моряків. Його було засновано у 2010 році, коли держави-члени Міжнародної морської організації, що входить до складу ООН, підписали відповідну резолюцію. Це данина поваги до представників професії, які роблять вагомий внесок у розвиток міжнародної торгівлі та світової економіки. Згідно зі статистикою, майже 80% світової торгівлі здійснюється за допомогою моряків торговельного флоту.
Також 25 червня святкують День митника України. Під такою назвою цей день відзначають із 2020 року, до цього він називався Днем митної служби України. Це професійне свято людей, які відіграють значну роль у забезпеченні єдності та цілісності податкової та митної політики держави, а також її економіки.
Також 25 червня відзначають Всесвітній день вітиліго. Він покликаний підвищити поінформованість людей про вітілиго. Це захворювання, яке зустрічається у 1-2% населення у всьому світі. Вітілиго м це зміна кольору шкіри, що створює на ній різноманітні візерунки через втрату пігменту. У багатьох частинах світу з приводу людей із таким захворюванням існує безліч забобонів.
25 червня 2024 року християни вшановують пам’ять святої преподобномучениці Февронії.
Свята Февронія виховувалась у монастирі у місті Сиваполі, де настоятелькою була її тітка. Дбаючи про порятунок святої Февронії, призначила їй суворіший спосіб життя, ніж іншим інокиням. Слава про її благочестиве життя поширилася містом.
Імператор Діоклітіан направив до Ассирії для винищення християн загін воїнів на чолі з Лісімахом, Селіном та Прімом. Коли загін воїнів наблизився до монастиря, його мешканки зникли — залишилися лише дві старенькі та свята Февронія, яка хворіла.
Їй зв’язали руки, накинули ланцюг на шию та привели до воєначальника. Селін запропонував їй відмовитися від своєї віри, принести жертву язичницьким богам, і пообіцяв замість нагороди та шлюбу з Лисимахом. Вона відмовилася. Після цього Февронію зазнали жорстоких мук — її довго били, а потім її повісили на дереві і розпалили під нею вогонь. Зрештою Селін наказав вирвати їй язик, вибити зуби, відрізати груди та відсікти обидві руки та ноги. Нарешті їй відтяли голову. Лисимах приготував ковчег, вклав у нього розсічене тіло мучениці та відніс до монастиря.
Від мощів святої мучениці відбувалися численні чудеса та зцілення. У 363 році їх було перенесено до Константинополя.
25 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Цей день вважається вдалим для риболовлі – улов буде хорошим. Також потрібно поставити на стіл у цей день страву з риби, щоби привернути удачу в будинок.
Згідно з місячним посівним календарем, 25 червня 2024 року — вкрай вдалий день для посадки будь-яких рослин, особливо бобових, винограду, клематису та жимолості, вічнозелених рослин та живоплоту. Рекомендується провести обприскування дерев та кущів, обрізування крон, заготівлю живців, замульчування пріствольних кіл, заготівлю живців.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Костянтин, Леонід, Петро, Федір, Давид.
Вас також можуть зацікавити новини:
Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року нараховані неправильно (відео)
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…