Понеділок, 26 Лютого, 2024
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на суботу, 2 грудня

Магнітні бурі на суботу, 2 грудня

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У суботу, 2 грудня, на Землі очікується слабка магнітна буря рівня G1.

Магнітна буря такої сили може бути причиною незначних збоїв у роботі енергосистем, а також вплинути на маршрути міграцій птахів та тварин. Також магнітна буря може вплинути на здоров’я метеозалежних і літніх людей, тому в цей день їм потрібно бути обережними.

Протягом останніх 24 годин сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці відбулися сім спалахів класу С та один спалах класу М1,11.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М1,11 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у суботу геомагнітне поле буде від спокійного рівня незначного шторму. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу та невеликою ймовірністю спалаху Х-класу.

Сонячна активність на 2 грудня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 35%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 10%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 25%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 5%
  • Кількість сонячних плям – 40.

Фахівці сайту Метеоагент також відзначають обурений стан магнітосфери Землі – K-INDEX 5, що відповідає слабкої магнітної бурі рівня G-1.

Для того, щоб легше орієнтуватися в графіках, можна взяти за основу робочу класифікацію і самим визначати для себе рівень сонячного шторму і рівень можливого впливу на ваш організм.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нагадаємо, ми публикували прогноз геомагнітних бур на грудень 2023 року. Але слід пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні