Кому можна дарувати вишиті рушники?
Вишитий рушник є закодованим посланням і символом. Тому перед тим, як обрати такий виріб, поцікавтеся, що означають зображення на ньому. Тут важлива і форма, і колір. Сучасна текстильна індустрія пропонує велике різноманіття фабричних вишитих рушників. Часто в гонитві за трендовими зображеннями, виробники можуть наносити узори чи орнаменти, які не підходять до події або несуть невдалий сенс.
Також обережно слід ставитися до рушників, які вишивають майстрині власними руками. Це повинні робити добрі люди, які шиють тільки в хорошому настрої і з позитивними думками. Адже такі рушники мають особливо сильну енергетику.
За народними прикметами, весільний рушник дарувати молодій парі може тільки дуже близька людина. Людям поважного віку дарують рушник на знак глибокої поваги та шани. Тому не варто приймати такий подарунок від людини, ставлення якої викликає неприємні емоції. Через вишитий рушник проходить різна енергетика.
Махрові і кухонні рушники: в чому особливість таких подарунків
Звичайні рушники для ванни та кухні не мають таких строгих обмежень. Їхній колір, розмір і навіть якість – це дуже індивідуальні показники. Їх сміливо можна дарувати. Але врахуйте такий нюанс. Подарований рушник може не підійти за кольоровою гаммою. Або людина подумає, що ви вважаєте її гігієну недостатньою, тому даруєте рушник із натяком.
У давнину, полотняний рушник слугував пакуванням для хліба та інших продуктів, коли людина вирушала в довгу дорогу. До цих пір у деяких регіонах зберігся забобон, що рушник містить у собі символ далекої дороги або розлуки. У такому випадку подарунок можуть сприйняти як спробу розлучити сім’ю.
В українців прийнято приносити у дім хліб на рушнику за різної нагоди. Весілля, родини, хрестини, новосілля, релігійні свята – перелік може різнитися у кожному регіоні. У такому випадку не варто перейматися тим, що ваш подарунок сприймуть неправильно. Рушник у такій ситуації дуже доречний.
Рушник у подарунок – забобони і прикмети
З давніх-давен білі рушники вважалися важливим атрибутом на похороні, який використовувався для підтримки покійного в момент прощання.
Існує повір’я, що такий рушник, отриманий у подарунок, може принести серйозні хвороби, сварки та невдачі.Рекомендується уникати отримання таких подарунків, особливо від тих, хто може мати недобрі наміри.
Якщо відмовитися від подарунка неможливо, постарайтеся заплатити за нього невелику суму і вимовити: “Оплачено”.
Читайте також: