Понеділок, 25 Вересня, 2023
ГоловнаНовиниХто має платити за повірку лічильника електроенергії – ви повинні це знати

Хто має платити за повірку лічильника електроенергії – ви повинні це знати

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні повернули проведення планових повірок приладів обліку комунальних послуг, серед яких є лічильники електроенергії. Багатьох споживачів цікавить, хто має платити за повірку лічильника, а також чи потрібно замовляти її проведення.

Як йдеться у повідомленні “Львівобленерго”, єдиної дати для цього немає, оскільки для кожного лічильника вона своя і залежить від того, коли він був встановлений та введений в експлуатацію.

Насамперед зазначимо, що побутовим клієнтам електромереж не потрібно самостійно замовляти повірку – це роблять електрики відповідних компаній. Перевірку електролічильників проводять залежно від класу точності лічильника раз на 4, 6 чи 8 років.

Електрики самі контролюють необхідність повірки лічильника і можуть заявити про його заміну.

Щодо плати, то споживачі за повірку не платять. Найчастіше заміна старого лічильника теж проводиться безкоштовно – винятком може бути бажання клієнта встановити сучасний багатозонний лічильник.

Це все стосується побутових споживачів, а от, якщо йдеться про підприємства, то тут потрібно самостійно стежити за термінами експлуатації лічильників та оплачувати їхню повірку.

Запам’ятайте, повірку лічильників можуть проводити лише акредитовані відомства.

Нове на сайті