Але середній розмір пенсії рідко відображає реальну картину, адже, наприклад, 71 280 осіб (0,66% усіх пенсіонерів) отримує менше ніж 2 тисячі гривень пенсії.
Минулого року таку низьку соціальну допомогу від держави отримували 15,6% українських пенсіонерів.
Здавалося б, прогрес в наявності. Але 2 тисячі гривень зараз і ця ж сума минулого року – дві великі різниці, адже НБУ прогнозує, що у 2022 році інфляція за підсумками року становитиме понад 30%, пише Апостроф.
Більшість українських пенсіонерів не отримує середньої пенсії.
4,6 мільйона людей отримує від 2 001 до 3 тисяч гривень! Погодьтеся, виживати на 2 тисячі гривень або на 3 тисячі – різниця не особливо принципова, тим більше, що у “вилку” від 2 до 3 тисяч входять і ті, хто отримує, наприклад, 2010 гривень, 2060 гривень тощо.
Ще 2,2 мільйони пенсіонерів отримує від 3001 до 4000 гривень. Таким чином, понад 6,8 мільйона людей, тобто більше половини всіх українських пенсіонерів, не отримує середньої пенсії.
Звідки ж тоді взялася сума 4 437 гривень? Справа в тому, що майже 1,2 мільйона пенсіонерів одержує від 4 001 до 5 тисяч гривень, ще майже 2 мільйони від 5 001 до 10 000 гривень.
Крім того, 708 тисяч людей можна умовно назвати топ-пенсіонерами, адже їхній пенсійний дохід понад 10 тисяч гривень. При цьому порівняно з минулим роком топ-пенсіонерів в Україні на 2,6% побільшало. Звідси й середня пенсія 4437 гривень.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як забезпечити українців гідними пенсіями під час війни.
Щодня українці отримують десятки дзвінків із невідомих номерів. За ними можуть ховатися як корисні виклики…
День пророка Іллі — одне з найвідоміших літніх церковних свят, яке в українській традиції оповите…
Фактичного прийняття спадщини недостатньо, щоб продати квартиру, будинок чи іншу нерухомість. Для укладення договору купівлі-продажу…
Якою буде погода у найближчі вихідні? Синоптики оприлюднили актуальний прогноз.
Деякі люди відчувають вплив геомагнітних коливань особливо гостро. Розповідаємо, чи буде 18 липня магнітна буря…
Городникам варто бути особливо уважними цього сезону. У країні зафіксували осередок небезпечної карантинної хвороби картоплі.