Ключові тези:
Як свідчить посівний календар, планування робіт базується на фазах Місяця, місячних добах і навіть знаках Зодіаку. Саме ці фактори, за спостереженнями городників, впливають на ріст рослин.
Раніше ми розповідали, як захистити рослини від весняних заморозків.
Найсприятливішими днями для посіву у квітні вважаються 1, 11, 15, 19–24 та 30 число. У цей період рослини краще приживаються і дають сильні сходи.
А ось днів молодика та повного місяця рекомендується уникати. Так, невдалими датами квітня вважаються: 3, 6–8, 12–14, 17, 26–28.
На другий місяць весни висаджують розсаду та культури у відкритий ґрунт. Серед “квітневих” овочів — редис, цибуля, часник, бобові та зелень. За сприятливої погоди сіють також картоплю та кукурудзу.
Окремо виділяють дні для різних типів робіт. Наприклад, овочі у відкритому ґрунті рекомендують садити 1–2, 5, 10–11, 15, 20, 22–24 і 28–30 квітня.
Для зелені та прянощів підходять 1–4, 10–11, 15, 18–21 і 30 числа.
Розсаду висівають у період 1–3, 5, 9–11, 15–17 і 19–24 квітня.
Весна — оптимальний час для оновлення саду. Саджанці дерев і чагарників найкраще висаджувати 4, 10–11 та 18–25 квітня.
На клумбах у цей період з’являються холодостійкі квіти: айстри, жоржини, маргаритки, календула, чорнобривці та волошки. Вони добре переносять можливі нічні заморозки.
Досвідчені дачники наголошують: навіть найкращі дати не замінять правильного догляду. Однак поєднання агротехніки з місячним календарем часто дає кращий результат і допомагає отримати щедрий урожай.
Читайте також:
У квітні погода мінлива — то тепло, то вітер і дощ. Саме в цей період…
Навесні українці традиційно збирають березовий сік, однак не всі роблять це безпечно для природи. Фахівці…
До великоднього столу українці дедалі частіше обирають прості й доступні страви. Салат “Панянка” вже називають…
Українцям доведеться уважніше перевіряти свої закордонні паспорти перед поїздками. Частина документів, які раніше вважалися дійсними,…
Українських водіїв планують карати як штрафами, так і балами за порушення. Нова система передбачає більш…
У 2026 році держава фінансово підтримує громадян, які доглядають за людьми з інвалідністю. Однак для…