Ключові тези:
З початку 2025 року в Україні відкрито понад 47 тисяч проваджень за порушення правил військового обліку. І 14,5 тисячі з них вже завершено.
Про це повідомляє аналітичний сервіс Опендатабот.
Раніше ми розповідали, як продовжити відстрочку від мобілізації без візиту до ТЦК.
У середньому щомісяця територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) відкривають близько 4,5 тисячі нових справ.
Рекордним став липень — тоді зафіксували 7595 порушень, причому 26% з них припали на Київ.
Столиця України впевнено утримує перше місце за кількістю порушень військового обліку — 7163 провадження (15%). Далі йдуть Сумщина (4251, або 9%), Одещина (3995, або 9%), Дніпропетровщина (3846, або 8%) і Харківщина (3349, або 7%).
Найменше випадків зафіксовано у західних регіонах та областях поблизу фронту: Львівщина — 626, Рівненщина — 464, Івано-Франківщина — 315. На Херсонщині — 137, а у Луганській області — всього 11 проваджень.
Основна група порушників — чоловіки віком від 25 до 45 років, які становлять близько 80% усіх оштрафованих.
Що стосується жінок, то на них припадає лише 98 випадків (0,2%). Після запровадження нового порядку військового обліку для жінок із медичною та фармацевтичною освітою (з 31 липня 2025 року) відкрито 26 проваджень.
Читайте також:
Окремі категорії громадян в Україні отримують доплати до основної пенсії. Розповідаємо, кому держава щомісяця надає…
Соціальний розрив серед українських пенсіонерів значний: чимало з них живуть на межі бідності, тоді як…
Літня пара повернулася з-за кордону і виявила, що хтось весь цей час отримував їхні пенсії.
17 жовтня в Україні, як і раніше, переважатиме суха та тепліша погода. Можна буде погрітися…
Як характеризують геомагнітну обстановку астрофізики? Які рекомендації дають метеозалежним людям?
Хочете зміцнити серце та судини? Зі статті дізнаєтеся, які продукти слід виключити з меню, а…