Новини

За купівлю стажу доведеться платити вдвічі більше: кого це стосується

Ключові тези:

  • Купити пенсійний стаж в Україні можна лише за умови укладення договору з Пенсійним фондом, і зробити це дозволено не більш як за п’ять років.

  • Існують два типи договорів: із поступовою сплатою внесків та одноразовою сплатою з коефіцієнтом 2.

  • Вартість покупки стажу залежить від мінімальної заробітної плати та типу договору.

Нещодавно було опубліковано статтю «Про доцільність покупки стажу для призначення пенсії за віком». І ось на електронну пошту редакції надійшов лист, в якому читач звинувачує нас в тому, що ми надали неправдиву інформацію:

«Навіщо ви пишете, що пенсію можна докупити за 1760 гривень в місяць? Ви ж чудово знаєте, що треба доплачувати у два рази більше, понад 3500 гривні».

Раніше ми розповідали, коли можуть перерахувати пенсію: юристи назвали три законні підстави.

У статті «Про доцільність покупки стажу для призначення пенсії за віком» справді виникла неточність. Вона стосувалася укладення різних типів договорів з Пенсійним фондом України (ПФУ) щодо купівлі стажу.

Адже щоб порахувати, скільки коштує покупка додаткового стажу, потрібно не тільки визначити розмір мінімального внеску, але й взяти до уваги тип договору з ПФУ.

Пояснюємо докладніше.

Є два типи договорів.

  • Перший тип — менш витратний, але довготривалий, укладається терміном не менше одного року – внески сплачуються поступово. Щомісячна сума єдиного внеску не може бути меншою за мінімальний розмір єдиного внеску (мінімальна сума єдиного внеску складає 1760 гривень – 22% від мінімальної заробітної плати, що у 2025 році становить 8 тисяч гривень).
  • Другий тип — дозволяє придбати стаж відразу (одноразова сплата), але вартість кожного місяця не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (1760 гривень), помножений на коефіцієнт 2. Через це загальна сума витрат вища — 3520 гривень за місяць. Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою за весь період, за який необхідно «докупити» стаж, протягом 10 календарних днів з моменту підписання договору.

ВАЖЛИВО: докупити пенсійний стаж можна не більш як за п’ять років. Додатковий стаж за період до 2004 року також придбати не можна.

Отже, якщо сплачувати за покупку стажу одноразово, то застосовується коефіцієнт 2, якщо сплачувати поступово, то коефіцієнти не застосовуються.

Таким чином у статті «Про доцільність покупки стажу для призначення пенсії за віком» розрахунок за 3 роки 10 місяців було помилково проведено за першим типом договору (коефіцієнт К=1). Насправді, щоб отримати право вийти на пенсію у квітні 2025 року, потрібно було застосувати другий тип договору з коефіцієнтом К=2.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Статті

Колаген та омега 3: синергія молодості, рухливості та внутрішнього ресурсу

Сучасний підхід до здоров'я дедалі частіше будується не так на «точкових» рішеннях, але в грамотних…

11/01/2026 11:19
  • Новини

Плата за сервіс у відділенні: за які операції «Ощадбанк» тепер бере гроші

«Ощадбанк» оновив тарифну політику для клієнтів відділень. Частина операцій, доступна онлайн, тепер будет платною при…

11/01/2026 11:00
  • Новини

Не вистачає стажу для пенсії: на які соціальні виплати можна розраховувати у 2026 році

У цьому році частина українців пенсійного віку не зможе отримати звичайну пенсію через нестачу страхового…

11/01/2026 10:00
  • Новини

Міжнародний реєстр збитків: як правильно подати заяву — головні помилки

Українці вже подали до Міжнародного реєстру збитків десятки тисяч заяв, однак значна частина з них…

11/01/2026 09:00
  • Новини

Польща змінює правила для українців: як залишитися в країні після 4 березня 2026 року?

Польща вперше офіційно назвала дату завершення дії спеціального механізму захисту для громадян України. Це рішення…

11/01/2026 08:00
  • Статті

Субсидія на комунальні послуги: від чого залежить розмір і як його порахувати

Розмір житлової субсидії в Україні напряму залежить від сукупного доходу сім’ї та кількості її членів.…

11/01/2026 06:37