Фото: "На пенсії", частково за допомогою ШІ
Чули щось про необхідність вказувати якийсь код чи про нові ліміти переказів з картки на картку? Бо Нацбанк знов ініціює чергові нововведення стосовно переказів коштів.
Зараз поговоримо про вкрай важливі зміни, які торкнуться майже кожного і, можливо, вам доведеться бути значно уважнішими, коли ви сплачуєте комуналку, надсилаєте родичам гроші чи взагалі робите якісь перекази.
Сьогодні розбираємо:
Раніше ми розповідали, що банківські картки пенсіонерів блокуватимуть: хто під загрозою.
Отже, почнемо з того, як грошові перекази з картки на картку працюють зараз, і що саме вже зараз моніторять банки та податкова.
Коли ви робите переказ, це відбувається у три кроки.
Це дуже важливо, тому ще раз: строк давності для податкових претензій становить три роки з моменту, коли потрібно було сплатити податок – зазвичай це до 1 серпня наступного року. Тобто, якщо ви робили перекази цьогоріч, податкова має право звернутися до вас зі своїми запитаннями аж до 1 серпня 2029 року. Тож, варто продумати, як ви поясните свої перекази протягом наступних трьох років!
Так, відмахуватися не треба – податкова вже зараз відстежує ваші перекази. І повірте, інструментів для цього у них стає тільки більше! Отже:
Тепер поговоримо про ліміти, які вже діють. Бо там теж все постійно змінюється. Від 1 червня:
Але ось тут будьте дуже-дуже уважними, навіть якщо ви просто не порушуєте ліміти, це ще ніяк не гарантує, що жодних проблем не буде. Гарантувати це можуть тільки 100-відсотково “білі” гроші.
За статтею 164 Податкового кодексу, все просто – всі доходи громадян оподатковуються. Але є деякі винятки, що вказані там же у статті 165. Серед них:
Загалом, головне, що ви маєте зробити – це довести, що ваш переказ не підпадає під оподаткування. Бо інакше доведеться платити 18% ПДФО та 5% військового збору. І ви, мабуть, давно знаєте, що у нас рятування потопельників – це справа самих потопельників.
Тому ось що треба робити:
А тепер – ще одна цікавинка від Нацбанку, нібито цього всього нам замало. Відтепер нас зобов’яжуть вказувати податковий код – це той самий індивідуальний податковий номер (ІПН) для фізичних осіб або код ЄДРПОУ для юридичних осіб.
Причому це стосується як платників, так і одержувачів коштів.
І йдеться про всі платежі, які ви робите без відкриття банківського рахунку. Тобто, наприклад:
Раніше для цього часто було достатньо вказати лише ім’я та прізвище чи якісь загальні реквізити. А от тепер платіжка міститиме повні дані про обидві сторони операції.
У Нацбанку пояснюють, що це просто “стандартизація та уніфікація вимог до платіжних інструкцій”, а також “протидія відмиванню грошей та фінансуванню тероризму”. А ще НБУ скромно зазначає, що це підвищить прозорість переказів. І ось тут, скоріш за все, й зарита собака. Бо за цими красивими словами – контроль і ще раз контроль.
Проте, фінансовий аналітик Віктор Гальчинський впевнений, що “скоріше за все, ІПН доведеться вказувати лише один раз”. Тобто, якщо оператор платіжних послуг вже має ваші дані у системі, вони автоматично підтягуватимуться під час наступних платежів.
Але навіть у такому випадку треба бути уважними та ретельно перевірити заповнену платіжку та надати свою згоду на проведення операції. Бо це вже саме ваша відповідальність переконатися, що всі дані коректні.
Зазначу, що на момент виходу відео цей документ ще не затверджений. Поки НБУ відкрив його для громадського обговорення до 13 липня цього року. Отже, днями має бути прийнято відповідне рішення.
Якщо – хоча, мабуть, правильно казати коли – постанову буде ухвалено, банкам та іншим фінансовим операторам, зокрема й Укрпошті – нададуть шість місяців, щоби вони адаптували свої системи та навчили персонал новим вимогам.
Резюмую це все – що робити вже зараз?
І, звісно, залишайтесь з нами, аби бути в курсі важливих змін, уважно рахуйте свої гроші та бережіть себе та своїх близьких!
Більше про нові правила переказів – у нашому відео.
Читайте також:
15 липня має бути офіційним вихідним, але під час воєнного стану все може бути інакше.…
Сучасне будівництво та інженерні мережі немислимі без надійних пластикових труб. Але важливо не тільки вибрати…
Навіть якщо газом не користуєтесь і подаєте нульові показання – це не звільняє від другого…
Професійний кухар поділився п’ятьма простими порадами, які допоможуть обрати стиглий, солодкий та соковитий кавун.
До завершення терміну оцифрування трудових книжок залишилося менше року, тож Пенсійний фонд України закликає не…
14 липня спека починає відступати, але грози ще можливі в окремих регіонах.