Ключові тези:
Раніше ми розповідали, який новий урок з’явиться з вересня в українських школах.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №268, у 2025 році право на статус «Дитина війни» мають громадяни України, яким ще не виповнилось 18 років, і які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Зокрема, йдеться про дітей:
Надання цього статусу не залежить від того, чи перебуває дитина в зоні бойових дій та чи має статус ВПО. Рішення ухвалюють органи опіки за зареєстрованим або фактичним місцем проживання дитини.
Заяву про присвоєння статусу подає законний представник або опікун дитини до служби у справах дітей. До заяви потрібно додати:
Обов’язковою вимогою є підтвердження факту злочину, вчиненого проти дитини. Це може бути, наприклад, висновок судово-медичної експертизи.
Попри відсутність передбачених законом грошових виплат, статус «Дитина війни» гарантує певні соціальні пільги:
Крім того, органи місцевого самоврядування мають право надавати додаткову допомогу дітям зі статусом «Дитина війни». Це може бути щорічна оздоровча підтримка, психологічна допомога або сприяння у здобутті освіти.
Читайте також:
Якщо суд зобов’язав Пенсійний фонд виплатити вам гроші, це ще не означає, що вся сума…
У вересні 2026 року окремі категорії пенсіонерів отримають доплати від 150 до 5667 грн. Частину…
Українців попередили про нові списання з банківських рахунків. З кого зніматимуть гроші?
Найближчими днями жителі кількох громад зможуть отримати безкоштовну допомогу. Команда вже визначила дати виїздів.
Деякі пенсіонери роками отримують одну виплату, хоча закон дає їм право на інший вид пенсії.…
Частина українців може оформити нову грошову допомогу в розмірі майже 20 тисяч гривень. Що для…