При нестачі азоту у яблуні, груші, вишні та сливи листя, як правило, дрібне, блідо-зелене, старіше – помаранчеве, червоне або пурпурне. Воно рано опадає, плодових і квіткових бруньок мало, плоди дрібні і сильно забарвлені.
Раніше ми розповідали, чим полити полуницю, щоб вона була солодкою як мед.
У яблуні при цьому черешки листя ростуть під гострим кутом до пагонів, які, своєю чергою, стають короткими і товстими, колір їх змінюється від коричневого до червоного. Плоди дрібні, поганої якості, тверді, грубі, нетипового забарвлення і смаку.
Нестача цинку у яблуні характеризується появою дрібнорозеточного, іноді плямистого листя. Плодів мало, вони дрібні, деформовані. Нестача цинку в плодових культур проявляється на кислих вилужених піщаних ґрунтах, у яких міститься незначна кількість цього елемента, а також на лужних ґрунтах із низькою доступністю цинку.
При нестачі калію у яблуні листя стає блакитно-зеленим. Листя середнього віку може проявляти ознаки міжжилкового хлорозу, воно стає зморшкуватим, некротичним, починаючи з країв, і деякий час після загибелі не опадає з дерев. Плоди погано забарвлені та дрібні.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо у рослин дефіцит:
- азоту – на листках з’являється жовтизна, а окремі навіть буріють;
- калію – на листках з’являється червонувато-коричнева плямистість із жовтизною по периферії плям або зовнішня частина листка набуває такого ж червонувато-коричневого забарвлення;
- фосфору – нижня частина листка набуває блідо-зеленого кольору з переходами;
- заліза – листя жовтіє, на кінцях з’являється іржаве забарвлення.
Тому, якщо на ваших деревах почало червоніти листя, то перша причина – у нестачі поживних елементів.
Вас також можуть зацікавити новини: