Новини

Це місце на городі не підходить для баклажанів: можете залишитись без врожаю

Високі врожаї баклажана можна отримати, тільки дотримуючись певних правил.

Раніше ми розповідали, чому гірчать кабачки і які помилки були допущені при вирощуванні.

І перше з них – це вибір правильного місця для вирощування. Досвідчені овочівники не радять висаджувати баклажани на місці, де раніше росли перець, картопля або томати, баклажани на таких грядках можна садити тільки через п’ять років.

Також є ще певні вимоги, які необхідно виконати для того, аби бути з врожаєм.

  • Баклажани краще ростуть із насіння першого року. Перед посівом його бажано пробарботувати при температурі 25-26 градусів протягом 36 годин.
  • Висівати краще відразу у великі торф’яні таблетки або в окремі стаканчики з поживною сумішшю для вигонки розсади. Після появи сходів ємності необхідно перемістити в місце з температурою повітря близько 22-24 градусів.
  • Розсада баклажанів до пересадження в ґрунт повинна мати не менше п’яти сформованих листків. У такій фазі на рослинах уже формуються бутони. Підготовлені лунки треба добре зволожити, занурюючи в них рослини до рівня сім’ядольних листочків. Садять за схемою 40х40 сантиметрів (для дрібноплідних скоростиглих сортів), середньостиглих – 40х50 сантиметрів, так, щоб на квадратному метрі розміщувалося не більше п’яти рослин.
  • Грядку обов’язково мульчують. Особливістю молодих рослин є те, що стебло швидко потовщується і дерев’яніє, тому без опори вони завалюються, ростуть кривими. У перші два тижні після висадки на постійне місце майбутні кущики слід вчасно підгорнути і підставити опори. За належного догляду баклажани розвиваються до метра заввишки.
  • Вони потребують регулярних і рясних поливів і підживлення 2-3 рази на місяць. За кілька днів до внесення добрив грядки поливають під корінь не менше, ніж 10 літрами води на квадратний метр.
  • Щоб плоди не дрібнішали, у липні на кущі їх потрібно залишити від п’яти до восьми, обірвати всі квітки і дрібні пасинки, а коли плоди почнуть наливатися, прищипують усі верхівки і обривають нижнє жовтіюче листя. Під час цвітіння і зав’язування плодів будь-який сильний стрес призводить до скидання зав’язі, або квітки просто не запилюються.

Вам також буде цікаво:

Новое на сайте

  • Статті

5 домашніх масок для сяючої та зволоженої шкіри

Навряд чи знайдеться людина, яка не хотіла б мати здорову та гарну шкіру. Однак не…

28/05/2025 23:29
  • Новини

Погода в Україні на четвер, 29 травня

Погода в Україні на четвер, 29 травня дощі переважатимуть у всіх областях України.

28/05/2025 22:39
  • Новини

Магнітні бурі на четвер, 29 травня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня при збудженому стані магнітосфери Землі?

28/05/2025 21:51
  • Статті

Як сприймати Вознесіння Господнє: це розлука чи радість

Вознесіння Господнє у 2025 році - 29 травня.

28/05/2025 21:16
  • Статті

Розсіяний склероз: що потрібно знати про цю небезпечну хворобу – пояснює експерт

Розсіяний склероз – це хронічне аутоімунне, запальне і нейродегенеративне захворювання, яке вражає центральну нервову систему.…

28/05/2025 20:37
  • Новини

Прогнози синоптиків, якою буде погода влітку: коли будуть дощі, а коли – яскраве сонце

Весна цього року нас не дуже балувала теплом. А якою погода буде влітку? Синоптики висловлюють…

28/05/2025 19:48