Новини

Пенсії в Україні – що буде з грошима людей, які не виїхали з окупованих територій

У Мінсоцполітики було ухвалено рішення про кошти пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та більше року не знімали пенсію.

… Пенсійний фонд давно (від одного до іноді 5-7 років) не може зв’язатися з деякими пенсіонерами. Ці люди також тривалий час (не менше року) не користуються грошима зі своїх пенсійних карток. Через це їх пенсійні кошти накопичуються в “Ощадбанку”, – зазначили у відомстві.

Як повідомили в Мінсоцполітики, пенсіонери, які проживають на непідконтрольній державі території, продовжують отримувати свою пенсію за умови проходження фізичної (зокрема відео-) ідентифікації у Пенсійному фонді.

Наголошується, що в “Ощадбанку”, вже станом на 1 жовтня 2023 року, було накопичено понад 10 мільярдів гривень пенсій українських пенсіонерів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей (ці території перебували в окупації ще до повномасштабного2). Ця категорія пенсіонерів не мала жодного зв’язку з банком та ПФУ, не користувалися своїми пенсійними рахунками.

Відповідно до закону про держбюджет на 2025 рік, кошти, які були відкладені для виплати таких пенсій, тепер зберігатимуться не в Ощадбанку, а безпосередньо в Пенсійному фонді України.

Отже, якщо власники цих коштів живі або у них є законні спадкоємці (рідні, які мають право успадкувати ці гроші), право на отримання цих виплат повністю зберігається за ними. Змінюється тільки місце, де ці гроші зберігатимуться: замість державного “Ощадбанку” вони будуть перебувати в Пенсійному фонді України, чекаючи на звернення своїх власників”, – зазначили у міністерстві.

Наведена норма стосується не всіх, а виключно нарахувань тих пенсіонерів, які відповідають одночасно всім наступним параметрам:

  • є ВПО з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей (або раніше були ВПО з територій Донецької, Луганської областей, окупованих до 24.02.2022 року);
  • отримували пенсію як ВПО до повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися пенсійним рахунком (карткою) понад 1 рік або не проходили фізичну ідентифікацію у “Ощадбанку” протягом 6 місяців з дати, коли це мало бути зроблено.

Читайте також:

Метки: временно оккупированные территории минсоцполитики Ощадбанк пенсии

Новое на сайте

  • Новини

Кислий сир – не вирок: ідеальна запіканка з «проблемного» продукту

Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…

06/07/2025 11:58
  • Новини

Пенсії як привілеї: чому кожен п’ятий українець отримує особливі виплати

В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…

06/07/2025 10:59
  • Новини

Новий урожай українських кавунів вже у продажу: чому дорого і що буде далі

Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…

06/07/2025 09:54
  • Статті

Посилка з міною: як херсонець урятував себе від вірної смерті

Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…

06/07/2025 08:59
  • Статті

Як повернути пенсію, якщо не пройшли ідентифікацію вчасно

Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…

06/07/2025 07:47
  • Новини

Чи можна не працювати під час повітряної тривоги і отримувати зарплату

Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?

06/07/2025 06:34