Раніше ми писали, скільки треба працювати, щоб заробити мінімальну пенсію в Україні.
Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці нагадує: відмова у працевлаштуванні лише на підставі віку є дискримінацією та порушенням законодавства. Винятком можуть бути лише випадки, коли вікові обмеження прямо передбачені чинними законами для окремих професій, таких як, наприклад, державні службовці, водолази, рятувальники тощо.
Таке явище, як ейджизм — упереджене ставлення до кандидатів, яким понад 45 років, — досі доволі поширене. Проте роботодавець не має права відмовити людині у прийнятті на роботу виключно через її вік або досягнення пенсійного віку. Це закріплено в статті 11 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку».
Згідно з цим законом, держава гарантує особам літнього віку право на працю відповідно до їхнього професійного досвіду, кваліфікації та стану здоров’я. Мета — забезпечити гідний рівень життя та створити умови для активного довголіття.
Таким чином, якщо не йдеться про спеціальні вимоги до віку для конкретної посади, відмова в роботі через вік є незаконною.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У старшому віці головний біль може бути не просто втомою чи зміною погоди. Часто це…
З 30 червня банк анулює частину платіжних карток. Щоб зберегти доступ до пенсії, клієнтам радять…
МВС України готує реформу процедури складання практичного іспиту: довші перерви між спробами, жорсткіша відеофіксація та…
Якщо шукаєте ідею для смачного обіду — не проходьте повз! Соковиті курячі гомілки в сметанному…
Хочете, щоб гортензія цвіла довго й пишно? Спробуйте прості, але ефективні способи підживлення — від…