Для того, щоб відзначити перші ознаки весни, було створено міжнародний День проліска. На теренах України ці рослинки з’являються ще у березні. А от у Великобританії – країні походження свята – квітки починають пробиватися крізь холодну землю у середині квітня. Тому День проліска з 1984 року святкують на “екваторі” весни.
Щороку 19 квітня відзначається особливе свято — День поезії і творчого мислення. Це привід нагадати про важливість натхнення, нестандартного погляду на світ та здатності мислити за межами шаблонів. Творче мислення — це вміння бачити незвичайне в буденному, генерувати нові ідеї, пропонувати нестандартні рішення. Така здатність потребує не лише розвиненої уяви, а й високого інтелекту, глибоких знань, відкритості до нового досвіду та здатності до емпатії. Цей день особливо близький людям мистецтва, зокрема поетам, адже поезія — це концентрований прояв творчого бачення світу. Свято поєднує всіх, хто творить і надихає, і нагадує нам: духовність, краса слова, фантазія і свобода думки — невіддільні частини гармонійного життя.
19 квітня за оновленим церковним календарем відзначають день пам’яті преподобного Іоана Печерника. Ця дата також припадає на Велику суботу — завершальний день Страсного тижня та останній день Великого посту, що передує Воскресінню Христовому. У храмах уже починаються урочисті служби, священики одягаються у світлі святкові шати, увесь світ завмирає в очікуванні дива – Христового Воскресіння. У Велику суботу в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі сходить Благодатний вогонь – він знаменує Воскресіння Христове. Цікаво те, що вогонь сходить щороку і саме напередодні православного Великодня. Благодатний вогонь унікальний – він не обпікає в перші хвилини. З Єрусалима його розвозять у різні країни світу.
19 квітня, за народними спостереженнями, можна передбачити, якими будуть весняні та літні місяці. Приміром:
Цього дня, який збігається з Великою суботою — останнім днем Великого посту — радять утриматися від конфліктів, лайки, зневажливих слів та байдужості до чужої біди. Варто уникати прибирання, прання, садово-городніх робіт, гучних розваг, весіль, святкувань і вживання алкоголю. Народна мудрість застерігає: негативні думки цього дня мають силу — вони можуть втілитися в реальність. Не рекомендується позичати гроші чи розлучатися — інакше наступне весілля може відкластися на три роки.
У день памʼяті преподобного Іоанна Печерника віряни звертаються до святого з проханнями про захист від крадіжок та допомогу у поверненні втраченого. Велику суботу радять провести у спокої, завершуючи останні приготування до Великодня — можна пекти паски, готувати великодній кошик. Освячення страв у храмах традиційно розпочинається саме в цей день. Крім того, 19 квітня вважається сприятливим для початку нових справ, зокрема фінансових, і вдалим для подорожей. Допомога безпритульним людям і тваринам у цей день вважається особливо благословенною — вона принесе у дім мир і достаток.
Іменини 19 квітня святкують: Антон, Віктор, Георгій, Димитрій, Іван та Семен.
Вас також можуть зацікавити новини:
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…
Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
Ніжне, соковите й з легкою пікантністю — м’ясо, запечене в цибульно-соєвому маринаді, стало справжнім гастрономічним…
Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…