Яке сьогодні свято
Для того, щоб відзначити перші ознаки весни, було створено міжнародний День проліска. На теренах України ці рослинки з’являються ще у березні. А от у Великобританії – країні походження свята – квітки починають пробиватися крізь холодну землю у середині квітня. Тому День проліска з 1984 року святкують на “екваторі” весни.

Щороку 19 квітня відзначається особливе свято — День поезії і творчого мислення. Це привід нагадати про важливість натхнення, нестандартного погляду на світ та здатності мислити за межами шаблонів. Творче мислення — це вміння бачити незвичайне в буденному, генерувати нові ідеї, пропонувати нестандартні рішення. Така здатність потребує не лише розвиненої уяви, а й високого інтелекту, глибоких знань, відкритості до нового досвіду та здатності до емпатії. Цей день особливо близький людям мистецтва, зокрема поетам, адже поезія — це концентрований прояв творчого бачення світу. Свято поєднує всіх, хто творить і надихає, і нагадує нам: духовність, краса слова, фантазія і свобода думки — невіддільні частини гармонійного життя.

Церковне свято 19 квітня
19 квітня за оновленим церковним календарем відзначають день пам’яті преподобного Іоана Печерника. Ця дата також припадає на Велику суботу — завершальний день Страсного тижня та останній день Великого посту, що передує Воскресінню Христовому. У храмах уже починаються урочисті служби, священики одягаються у світлі святкові шати, увесь світ завмирає в очікуванні дива – Христового Воскресіння. У Велику суботу в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі сходить Благодатний вогонь – він знаменує Воскресіння Христове. Цікаво те, що вогонь сходить щороку і саме напередодні православного Великодня. Благодатний вогонь унікальний – він не обпікає в перші хвилини. З Єрусалима його розвозять у різні країни світу.
Народні прикмети та традиції 19 квітня
19 квітня, за народними спостереженнями, можна передбачити, якими будуть весняні та літні місяці. Приміром:
- якщо сьогодні тепло — кінець травня буде прохолодним, а якщо день холодний — навпаки, потеплішає;
- коли береза вже повністю розпустилася, а вільха тільки почала — влітку очікується спека;
- похмура та дощова погода натякає на ясний і сухий червень;
- золотистий захід сонця — до стабільного потепління найближчими днями.
Що не варто робити 19 квітня
Цього дня, який збігається з Великою суботою — останнім днем Великого посту — радять утриматися від конфліктів, лайки, зневажливих слів та байдужості до чужої біди. Варто уникати прибирання, прання, садово-городніх робіт, гучних розваг, весіль, святкувань і вживання алкоголю. Народна мудрість застерігає: негативні думки цього дня мають силу — вони можуть втілитися в реальність. Не рекомендується позичати гроші чи розлучатися — інакше наступне весілля може відкластися на три роки.
Що дозволено і бажано робити
У день памʼяті преподобного Іоанна Печерника віряни звертаються до святого з проханнями про захист від крадіжок та допомогу у поверненні втраченого. Велику суботу радять провести у спокої, завершуючи останні приготування до Великодня — можна пекти паски, готувати великодній кошик. Освячення страв у храмах традиційно розпочинається саме в цей день. Крім того, 19 квітня вважається сприятливим для початку нових справ, зокрема фінансових, і вдалим для подорожей. Допомога безпритульним людям і тваринам у цей день вважається особливо благословенною — вона принесе у дім мир і достаток.
Іменини 19 квітня святкують: Антон, Віктор, Георгій, Димитрій, Іван та Семен.
Вас також можуть зацікавити новини: