Раніше ми писали, про хронічну втому чи небезпечний розлад: визначаємо межу між вигоранням і депресією
За прогнозами ООН, до 2050 року кількість людей віком понад 60 років перевищить 2 мільярди. В Україні таких громадян уже близько 10 мільйонів. Завдяки розвитку медицини з’явилася реальна можливість не лише жити довше, а й старіти без серйозних захворювань. Проте з віком зростає і ризик виникнення складних патологій, серед яких — хвороба Паркінсона.
Це серйозне хронічне захворювання нервової системи, що поступово прогресує, вражаючи здатність контролювати рухи. Пацієнти стикаються з тремором, м’язовою ригідністю, уповільненням моторики, порушенням рівноваги. Найчастіше перші симптоми хвороби з’являються після 55 років, але іноді вона виникає навіть у молодих людей — до 40 або навіть 20 років.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, сьогодні в країні понад 25 тисяч людей живуть із цим діагнозом. Щороку до списку додається ще близько 2 500 пацієнтів.
Точна причина виникнення хвороби досі невідома. Науковці припускають, що велике значення мають спадковість, екологічні фактори, контакт із токсичними речовинами, а також вік. При цьому зазначають, що жінки хворіють частіше за чоловіків.
Повністю вилікувати це захворювання на сьогодні неможливо. Проте своєчасне виявлення, індивідуально підібрана терапія і підтримка пацієнта дозволяють зберігати якість життя та активність протягом багатьох років.
Попри те, що специфічної профілактики не існує, сучасна медицина пропонує низку заходів, які позитивно впливають на стан нервової системи:
Регулярні обстеження, уважність до себе та профілактика — ось три ключі до довгого і повноцінного життя без хвороби Паркінсона.
Вас також можуть зацікавити новини:
Якщо ви думаєте, що мурахи – нешкідливі комахи, це не так. Вони здатні розносити бактерії,…
13 квітня всюди потеплішає, крім Криму.
Чи очікуються магнітні бурі 13 квітня – який прогноз вчених? Як підготувати себе до підвищеної…
Науковці вивчили здичавілих псів з зони відчуження — і побачене викликало більше запитань, ніж відповідей.…
Мінімальна пенсія для учасників бойових дій зросла у 2025 році. Окрім основної виплати, військові мають…
Хліб без замісу – справжня знахідка для тих, хто хоче харчуватись корисно, але не має…