Чоловіки, чий вік наближається до 60 років, підлягають призову в Україні на загальних підставах. Це регулює стаття 1 закону України «Про військовий обовʼязок і військову службу». Проте тим, кому виповнилося 50 і більше років, варто звернути увагу на ряд моментів.
59-річні чоловіки, які не мають медичних протипоказань, можуть бути також мобілізовані. Адже граничний вік для рядових, сержантів, молодшого та старшого офіцерського складу, становить 60 років, пише Фокус з посиланням на адвокатку Анну Даніель.
Раніше ми розповідали, кого з жінок можуть мобілізувати.
Особливу увагу ТЦК привертають чоловіки 50+, якщо вони мають важливі для військової служби спеціальності: інженери, медики, фахівці з ремонту техніки тощо. То їх можуть призвати на війну.
Жодні законодавчі документи не передбачають особливих умов служби для чоловіків віком 50-60 років. Тому вони можуть бути направлені в різні підрозділи, як того вимагають ЗСУ.
«Це може бути як служба на передовій, так і в тилових частинах, в залежності від стану здоров’я та військової спеціальності мобілізованого», — пояснює адвокатка.
Разом із тим існує внутрішня політика у війську, яка рекомендує спрямовувати мобілізованих чоловіків старших 50 років на логістичні посади, водіями, тиловими спеціалістами. Вважається, що люди старшого віку через стан здоров’я не здатні витримувати важких фізичних навантажень які супроводжують службу в штурмових бригадах. Однак, закон такої норми не містить. Тому мобілізація на бойові посади таких чоловіків не є порушенням.
Анна Даніель рекомендує усім чоловікам, а особливо тим, кому вже виповнилося 50 років, відповідально поставитися до власного здоров’я. Варто звернутися до лікарів для обстеження. А для тих, хто має хронічні хвороби та інші медичні проблеми, важливо зібрати та оформити належним чином усю медичну документацію. Вона може свідчити про непридатність до військової служби. Найкраще зробити це до отримання направлення на ВЛК.
Військовозобов’язаними до 65 років за законом є представники вищого офіцерського складу: генерали, бригадні генерали, генерал-майори та генерал-лейтенанти. Також продовжити службу на 5 років навіть після досягнення граничного віку можуть для військових з високим рівнем підготовки та значним досвідом. Умова – ВЛК їх повинна визнати придатними.
Читайте також:
Частина українців можуть отримати продуктові набори в межах програми допомоги від відомої міжнародної організації. Як…
В Україні провели чергову індексацію пенсій. Втім, частина пенсіонерів взагалі не отримали підвищення, а частина…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
Порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців визначають норми Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової…
15 квітня в Україні відзначають День кримінального розшуку, День фахівця з радіоелектронної боротьби, День боротьби…
Кому з українців потрібно обов’язково замінити пенсійне посвідчення. Ось що розповіли у Пенсійному фонді.