Цього року минає 40 років як я придбав перші два саджанці інжиру. А вже наступного року скуштував плоди заморського екзота. З-поміж багатьох рослин мало поширених в Україні і екзотичних найбільшу перевагу віддаю інжиру. Вподобав його не тільки за корисні і лікувальні фіги, а передусім за безпроблемність у вирощуванні. Рослина на наших теренах не знає болячок і відповідно не потребує жодної ,,хімії’’, дає за сезон великий приріст і вступає в плодоношення навіть в рік посадки.
Вам буде цікаво: Чай з листя інжиру може бути ключем до позбавлення деяких проблем зі здоров’ям
Тільки один недолік – мала стійкість до низьких температур, при яких може вимерзати вся наземна частина куща. За сезон він відновиться і дасть велику поросль, із якої можна сформувати плодоносні пагони. Бо саме на минулорічних, а тим паче на багаторічних гілках закладається перший врожай – бреби і основний – фіги. Хоча варто відмітити, що останніми роками зими не надто холодні. А якщо врахувати, що інжир переносить короткочасні морози до -15. То й з укриттям не виникатиме великих проблем.
За останні роки любителі вирощування інжиру набули неабиякого досвіду. Висаджують саджанці у неглибоких траншеях, ямах, нагортають по периметру куща земляний вал. При такому способі рослину простіше укрити на зиму. Саджають також у контейнерах різного розміру. І навіть прикопують ємності до половини в землю на літо із подальшим викопуванням на зиму.
За 40 років вирощування інжиру я перепробував усі способи. Кожен із них має свої переваги і ефективність, якщо підходити до всього розумно та виважено. Хочу зупинитися на одному із практичних методів вирощування – у ямі. До цього прийшов чисто випадково. Кожного року для компостування городніх відходів і листя викопую на окраїні саду яму довільного розміру глибиною на 60-80 см. Після дозрівання компосту і його використання вирішив посадити два кущі інжиру сорту Голіаф і Фініковий королівський. Земля, яка була на дні ями виявилась поживною і легкою, водопроникною. Підсилив родючість землі старим перепрілим коров’ячим перегноєм.
Відомо, що стан спокою у інжиру 2-3 місяці. Отже йому явно не вистачає суми активних температур для достигання усіх плодів і збільшення врожайності. Над ямою змонтував дуги із пластикових труб, які використовують для проведення водопостачання. Закріпив по периметру дерев’яними планками і ними зафіксував тепличну плівку. Влітку з однієї сторони повністю привідкриваю плівку, або й зовсім можна зняти. У такій міні-тепличці рослини почувають себе досить затишно і комфортно.
На місяць скоріше розпочинається вегетація, кущі захищені від поворотних весняних заморозків і відповідно можна таким чином захистити їх восени.
У моїй колекції нараховується більше 30-ти сортів із різним терміном достигання, формою і кольором плодів, смаковими відмінностями. Інжир – це просто. Варто тільки спробувати.
Читайте також:
Богдан Гаморак, садівник-експериментатор. м. Тлумач Івано-Франківської області.
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…