Раніше ми писали, що централізованого опалення не буде: кому відріжуть труби в межах чергової комунальної реформи.
В Україні було розроблено новий Житловий кодекс, який обіцяє значні зміни у сфері житлової політики. Влада заявляє, що документ покликаний вирішити житлові проблеми громадян, зменшити корупцію та забезпечити доступність житла для всіх. Однак експерти попереджають, що новий кодекс може призвести до масових виселень і обмежити права багатьох українців на володіння помешканням.
Нинішній Житловий кодекс, який був ухвалений ще за радянських часів у 1983 році, давно втратив свою актуальність. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади Олени Шуляк, законодавство більше не відповідає реаліям сучасної України. Система, що дозволяє громадянам стояти в чергах на безкоштовне житло, стала непрозорою і неефективною. Люди роками чекають на своє житло, але через внутрішні зловживання черги часто не рухаються або змінюють порядок на користь інших осіб.
Новий кодекс передбачає створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, яка дозволить забезпечити повний облік житлового сектору та покласти край практиці отримання житла “по блату”. Це допоможе зробити процес більш прозорим і чесним.
У зв’язку з наслідками війни та великою кількістю внутрішньо переміщених осіб (ВПО), житлова проблема в Україні набуває колосальних масштабів. За оцінками, близько 5 мільйонів українців потребують нового житла. Влада планує вирішити це через масштабне будівництво соціального житла, яке організовуватимуть місцеві громади. Проте експерти вважають, що це завдання надто амбіційне і потребує значних інвестицій.
Однією з найспірніших частин нового Житлового кодексу є зміни щодо службових квартир. За оновленим законодавством, мешканці таких квартир більше не зможуть приватизувати своє житло. Крім того, у разі звільнення працівника, йому доведеться покинути квартиру. Залишаються відкритими питання щодо того, як буде діяти система у випадку смерті мешканця чи його виходу на пенсію.
Новий кодекс встановлює мінімальні вимоги до якості житла. Якщо комісія визнає будівлю непридатною для проживання, мешканців можуть виселити, не забезпечивши їх новим житлом. Така практика може призвести до того, що старі будинки, зокрема “хрущовки” в центрі міст, будуть легко визнані непридатними і знесені. Це відкриває можливості для забудовників, які можуть вигідно отримати землю для нових проектів, залишаючи мешканців без даху над головою.
Незважаючи на обіцянки щодо доступності житла, реальність може бути набагато жорсткішою. В Україні лише висококваліфіковані фахівці або багаті люди мають можливість дозволити собі придбати житло. Для решти українців шлях до власної квартири залишається обмеженим: або роки важкої праці за кордоном, або побудова успішного бізнесу, що вдається далеко не всім.
Таким чином, новий Житловий кодекс в Україні залишає багато відкритих питань і викликає побоювання серед громадян. Хоча його мета – зробити житло доступним і впорядкувати житлові питання, фактичні наслідки можуть виявитися менш оптимістичними, ніж очікувалося.
Вас також можуть зацікавити новини:
Ведення і зберігання трудових книжок час від часу змінюються, є і нововведення у зв’язку з…
Прикрасою будь-якого столу може стати рибний пиріг. Такий пиріг дуже ситний завдяки поєднанню тіста та…
За даними Генштабу, протягом минулої доби зафіксовано 178 бойових зіткнень.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…