Борошно отримують шляхом подрібненням у порошок зерен різних культур. Відтак борошно з різних видів зерна різниться між собою не тільки кольором, а й вмістом хімічних речовин та призначенням. Найпоширенішим є пшеничне борошно.
Раніше ми розповідали як обрати правильне борошно для випічки, щоб тісто було легким і пишним.
Борошно екстракласу виготовляють із найкращих сортів пшениці. Воно має білосніжний колір та високий вміст клейковини. Найкраще підходить для здобної випічки та кондитерських виробів. Напівфабрикати з такого борошна добре переносять заморожування.
Борошно вищого сорту одержують із м’яких склоподібних і напівсклоподібних сортів пшениці. Його колір білий з ледь кремовим відтінком. Таке борошно високо цінують за хлібопекарські властивості та широко використовують у кондитерському виробництві.
Борошно першого сорту містить невелику кількість оболонок зерна. Вони майже непомітні завдяки тонкого помелу, надають продукту жовтуватий відтінок. Завдяки великій кількості клейковини тісто з такого борошна виходить дуже еластичне. Млинці, пироги та вареники будуть смачними.
Борошно другого сорту відрізняється сіруватим або більш інтенсивним жовтим відтінком. Має не зовсім однорідні часточки через те, що до нього потрапляє оболонка зерна. Часто його міксують з вищим або першим сортами для приготування хліба та печива.
Цільнозернове борошно ще називають обойним. Його отримують шляхом перемелювання цілого зерна з усіма оболонками. Тож таке борошно містить усі вітаміни, мінерали та клітковину, якими багате пшеничне зерно.
Крупчатка – це борошна великого помелу з характерною зернистістю. Воно чудово підходить для виробництва макаронів та здобного дріжджового тіста. Вироби з такого борошна показані людям, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту. Адже крупчатка здатна гальмувати процес бродіння вуглеводів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Благодійна організація продовжує надавати продуктові набори тим, хто потребує підтримки. Отримати допомогу можна після попереднього…
В Україні ухвалили закон, який дозволяє частині водіїв не купувати поліс ОСЦПВ або отримати за…
Навіть кілька зайвих дій можуть обернутися штрафом у тисячі гривень. Дізнайтесь, які обмеження діють з…
Зміни для ВПО вже не за горами! З 1 липня 2025 року в Україні набудуть…
Майже 3 мільйони українських пенсіонерів не залишають ринок праці й отримують пенсії, вищі за середні.…
Сьогодні вночі в багатьох містах України знову лунали вибухи. Внаслідок масованої атаки є загиблі та…