День українського добровольця – свято, яке було встановлено в 2017 році на честь добровольців, які брали участь у подіях на Майдані та в бойових діях на сході України. День українського добровольця має за мету зміцнення патріотичного духу, подяку за героїзм воїнам-добровольцям у боротьбі за збереження суверенітету України та привернення уваги народу до захисників-добровольців.
Міжнародний день числа Пі – відзначається в честь математичної константи Пі (приблизно 3,14). День Пі символізує важливість математики та науки. Він набув популярності серед математиків, учених і навіть шанувальників науки. До речі, швейцарські вчені обчислили число Пі до 62,8 трильйона знаків після коми.
Міжнародний день запитань – свято, яке відзначається щорічно 14 березня. Цей день спонукає людей ставити запитання та шукати знання, сприяти допитливості та мотивувати до навчання. Міжнародний день запитань відзначається в день народження Альберта Ейнштейна (народився в 1879 році). Свято є нагадуванням про важливість ставити запитання та шукати відповіді.
Сьогодні – Всесвітній день сну. Свято відзначається щорічно в п’ятницю, що передує весняному рівноденню. Сон є однією з незаперечних фізіологічних потреб людини, таких як їжа, вода чи рух. Тільки завдяки здоровому сну організм може отримати повноцінне відновлення — як у фізичному, так і в психічному плані. Проте люди часто недооцінюють значення сну для свого здоров’я та благополуччя і жертвують ним заради роботи чи інших обов’язків. Для розповсюдження інформації про всі аспекти цієї важливої біологічної функції, включно з проблемами, пов’язаними з її порушеннями, Всесвітньою федерацією сну в 2008 році засновано Всесвітній день сну.
14 березня в церковному календарі відзначається день пам’яті святого Бенедикта. Він народився в Нурсії в родині знатного римлянина. З дитинства його відправили до Рима, де він здобував освіту. Однак, коли Бенедикту виповнилося 20 років, він зрозумів, що не бажає залишатися в місті. Йому була близька самотність і благочестиве життя, тому він вирішив покинути Рим і оселитися в горах. Спочатку він оселився в печері, де провів три роки в молитвах і роздумах. За цей час до нього почали приходити люди, шукаючи духовного наставництва. Коли помер настоятель місцевого монастиря, мешканці поселення попросили Бенедикта очолити обитель. Однак святитель запровадив дуже суворі правила для ченців, які не сподобалися багатьом, тому він знову вирушив до своєї печери. Згодом до святого Бенедикта стали приходити учні з усієї країни. Він розподілив їх на 12 груп, кожну з яких очолив настоятель. У 530 році він оселився на горі Кассіно, де заснував монастир, який згодом став осередком ордену бенедектинців. Помер Бенедикт у 547 році в Кассіно.
День ангела сьогодні святкують Михайло, Ростислав.
Вас також можуть зацікавити новини:
Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…
Фінансова допомога від NRC знову доступна для частини заявників, які реєструвалися наприкінці січня 2025 року.…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…