Сьогодні у кожному будинку користуються хоча б мінімальним набором електроприладів. Холодильник, пральна машина, телевізор без цих помічників дуже важко обійтися в побуті. Але переважна більшість сімей не обмежуються ними. Звісно, це впливає на рахунок за спожиту електроенергію.
Раніше ми розповідали, що частина споживачів отримають у березні додаткову платіжку.
За інформацією Міністерства енергетики України, найбільше енергії споживає електроплита. Щоб зекономити, варто планувати її роботу завчасно. Наприклад, коли приготували борщ, на ту ж варильну поверхню варто відразу поставити чайник, а не вмикати іншу, яка ще холодна.
На другому місці за витратами енергії стоїть тепла підлога. Якщо це не основний спосіб обігріву приміщення, то його варто вимикати на періоди, коли в помешканні довго нікого немає, або на ніч.
Третє місце посідає радіаторний обігрівач. У холодних приміщеннях без нього не обійтися. З метою економії краще встановити середній режим інтенсивності обігріву. Адже найбільші витрати пов’язані саме з нагріванням приладу.
Чимало до рахунку за електроенергію додає використання бойлера для нагрівання води. Слідкуйте, аби він був чистий і справний, інакше грітиме воду довше і енергії буде використовувати більше.
Побутові праски і фени для сушіння волосся використовуються протягом короткого часу, але встигають «намотати» лічильник. Візьміть за правило прасувати кілька речей за раз, замість того, аби кожного ранку розігрівати праску заради однієї сорочки чи блузи.
Кондиціонер може використовуватися і для охолодження повітря, і для його нагріву. Не зловживайте цим девайсом, якщо намагаєтеся економити електроенергію.
Не варто кип’ятити повний електрочайник води заради однієї чашки чаю. Інакше багато енергії буде витрачено даремно.
Посудомийна машина береже руки господині, економить воду, але використовує досить багато електроенергії. Тому завантажуйте повністю, аби вона не працювала напівпорожня. Те саме стосується пральної та сушильної машин. Марнотратством буде запускати цикл прання заради однієї чи двох футболок.
Приблизно однакову кількість енергії використовують пилосос і мікрохвильова піч, але це залежить від їхньої потужності. А от холодильник зазвичай не належить до марнотратних приладів.
Чимало приладів використовують електричну енергію навіть тоді, коли не працюють. Зверніть увагу на телевізор, мікрохвильовку, мультиварку, кавомашину, а також принтер і комп’ютер. Навіть у той час, коли ми ними не користуємося, вони зазвичай під’єднані до електромережі, про що свідчить маленький індикатор. Протягом цього часу в пасивному режимі вони постійно використовують електроенергію. Один такий прилад витратить її небагато, але усі разом – досить відчутний обсяг. Тому варто мати звичку вимикати такі прилади, коли йдете на роботу, а також на ніч.
Читайте також:
Цьогоріч православні, католики, греко-католики та протестанти відзначають Великдень у той самий день ‒ 20 квітня.…
Оладки – це улюблені ласощі багатьох українців, але не у всіх господарок виходить приготувати пишні…
Огірки, посаджені через розсаду, дозволяють зібрати більш ранній врожай. Але досвідчені городники знають, що при…
На всій території нашої країни очікується літній характер погоди з високими температурними показниками та малохмарним…
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…