Раніше ми писали, чи можуть шахраї оформити кредит на ваше ім’я – що треба знати, щоб не стати жертвою.
Зняття готівки в банкоматі — звична справа, але навіть найпростіша операція може спричинити блокування картки. У гіршому випадку банкомат може “з’їсти” картку, і її повернення стане проблемою. Щоб уникнути таких ситуацій, важливо знати, як діяти правильно.
Як розповідає фахівець із фінансової безпеки Кирило Лавринович, найчастіша причина блокування картки — неправильний ПІН-код.
У найгіршому випадку банкомат вилучить картку. У такій ситуації потрібно звернутися до відділення банку, але є установи, які відмовляються повертати вилучені або забуті картки, навіть якщо вони належать клієнтам іншого банку. У цьому випадку доведеться перевипускати картку.
Рекомендація: перед підходом до банкомату переконайтеся, що пам’ятаєте свій ПІН-код. Якщо ви записуєте його, не зберігайте підказки поряд із карткою.
Іноді проблеми виникають через технічні несправності банкомата або пошкодження картки. Наприклад, якщо картка розмагнітилася, банкомат може її вилучити.
Іноді банкомат може видати чужу картку, якщо попередній клієнт забув її у пристрої. Забирати чужу картку небезпечно: це може призвести до звинувачень у шахрайстві.
Ніколи не погоджуйтеся допомагати незнайомцям знімати гроші з їхньої картки. Це може бути шахрайський трюк, і в разі розслідування всі звинувачення впадуть на вас.
Використання банкоматів вимагає уваги та обережності. Дотримуючись простих правил, ви зможете уникнути блокування картки та інших неприємностей.
Читайте також:
З 1 липня в Україні набудуть чинності зміни, які стосуються кожного домогосподарства. Однією з головних…
В Україні можуть змінити головний фінансовий орієнтир – Нацбанк вже працює над стратегією, яка повністю…
Здоров'я та довголіття наших чотирилапих друзів безпосередньо залежить від якості їхнього щоденного раціону. Неправильне або…
У 2025 році мінімальна зарплата в Україні залишиться на рівні 8000 грн, що є найнижчим…
Війська РФ завдали ударів по Одеській області 19 квітня. Руйнувань зазнали фермерські господарства.
Вразливі категорії населення можуть пройти реєстрацію для отримання гуманітарної допомоги. Прийом заявок уже стартував.