17 лютого відзначають День кота у Європі. Це неофіційне свято, засноване 1992 року. Його мета – підкреслити важливість кішок у нашому житті та сприяти їхньому захисту.
Також 17 лютого відзначають День спонтанного вияву доброти. Свято було засноване у США у 1995 році. Цього дня прийнято вчиняти спонтанні акти доброти.
Ще одне свято 17 лютого – Всесвітній день людського духу. Цього дня, рівно о 15:00 за східним часом, людям у всьому світі пропонується взяти дві хвилини мовчання для медитації, щоб знайти істинний дух свободи та миру, який живе в кожному з нас.
17 лютого 2025 року християни вшановують пам’ять великомученика Феодора Тірона, преподобного Феодора, мовчара Києво-Печерського.
Феодор Тирон жив у III столітті та був військовослужбовцем у місті Амасії Понтійської області на північному заході Малої Азії. Під час гоніння імператора Максиміана (286–305) воїна Теодора звинуватили у підпалі язичницького храму богині Кібелі та разом з іншими християнами змушували зректися віри у Христа та принести жертву ідолам. Феодор відмовився, за що його ув’язнили, де морили голодом і катували. У результаті його спалили на вогні. Його мощі перенесли до Константинополя.
У IV столітті святий Феодор з’явився уві сні константинопольському архієпископу Євдоксію і попередив його про підступний задум імператора Юліана Відступника, який велів у першу седмицю Великого посту таємно окропити кров’ю всі продукти на ринках міста. Святий Феодор порадив житетлям міста зварити пшеницю з медом, приготувати коливо та харчуватися ним, щоб не купувати продукти на ринку. З того часу першої п’ятниці Великого Посту читається канон великомученикові і благословляється коливо.
Феодор Мовчазний отримав своє ім’я тому, що обрав подвиг мовчання. Це був його шлях до богодумства, а також утримання від гріха у слові. За це преподобний удостоївся від Бога дару чудотворення, яким і прославився. Цей дар мають і мощі святого, які знаходяться в далеких печерах Києво-Печерської Лаври.
17 лютого не рекомендується:
Святому Феодору Тирону моляться за втрачених близьких і просять підтримки у важкі часи.
Також у цей день прийнято пити багато води – вважається, що вона загартує організм.
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Михайло, Микола, Павло, Роман, Федір, Маріанна, Марія, Ганна.
Вас також можуть зацікавити новини:
Кожен народ має свої Великодні традиції. Колись на Великдень святковий стіл мав складатися із 40…
Верховна Рада України у середу, 16 квітня, проголосувала за продовження військового стану та загальної мобілізації…
Ознайомитися з розкладом роботи вашого лікаря, записатися на прийом в зручний для вас час можна…
Хочете отримати рекордний урожай смородини? Це легко зробити –просто не забудьте внести це мегаефективне підживлення…
Великдень – час цікавих кулінарних експериментів! Приготуйте неймовірну випічку у вигляді зайчиків, традиційну для Австрії.…
Частині українців доведеться заплатити величезні штрафи. З чим це пов'язано, розповіли газовики.