17 лютого відзначають День кота у Європі. Це неофіційне свято, засноване 1992 року. Його мета – підкреслити важливість кішок у нашому житті та сприяти їхньому захисту.
Також 17 лютого відзначають День спонтанного вияву доброти. Свято було засноване у США у 1995 році. Цього дня прийнято вчиняти спонтанні акти доброти.
Ще одне свято 17 лютого – Всесвітній день людського духу. Цього дня, рівно о 15:00 за східним часом, людям у всьому світі пропонується взяти дві хвилини мовчання для медитації, щоб знайти істинний дух свободи та миру, який живе в кожному з нас.
17 лютого 2025 року християни вшановують пам’ять великомученика Феодора Тірона, преподобного Феодора, мовчара Києво-Печерського.
Феодор Тирон жив у III столітті та був військовослужбовцем у місті Амасії Понтійської області на північному заході Малої Азії. Під час гоніння імператора Максиміана (286–305) воїна Теодора звинуватили у підпалі язичницького храму богині Кібелі та разом з іншими християнами змушували зректися віри у Христа та принести жертву ідолам. Феодор відмовився, за що його ув’язнили, де морили голодом і катували. У результаті його спалили на вогні. Його мощі перенесли до Константинополя.
У IV столітті святий Феодор з’явився уві сні константинопольському архієпископу Євдоксію і попередив його про підступний задум імператора Юліана Відступника, який велів у першу седмицю Великого посту таємно окропити кров’ю всі продукти на ринках міста. Святий Феодор порадив житетлям міста зварити пшеницю з медом, приготувати коливо та харчуватися ним, щоб не купувати продукти на ринку. З того часу першої п’ятниці Великого Посту читається канон великомученикові і благословляється коливо.
Феодор Мовчазний отримав своє ім’я тому, що обрав подвиг мовчання. Це був його шлях до богодумства, а також утримання від гріха у слові. За це преподобний удостоївся від Бога дару чудотворення, яким і прославився. Цей дар мають і мощі святого, які знаходяться в далеких печерах Києво-Печерської Лаври.
17 лютого не рекомендується:
Святому Феодору Тирону моляться за втрачених близьких і просять підтримки у важкі часи.
Також у цей день прийнято пити багато води – вважається, що вона загартує організм.
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Михайло, Микола, Павло, Роман, Федір, Маріанна, Марія, Ганна.
Вас також можуть зацікавити новини:
Верховна рада України призначила членів нового уряду на чолі із прем'єр-міністром Юлією Свириденко.
Досвід, надійність та готовність працювати за помірну плату роблять літніх співробітників привабливими кандидатами у кризовий…
Підв’язати лозу – справа не лише для охайності. Розташування пагонів може як стимулювати ріст, так…
Цей домашній десерт легко готується, але має смак, як у кондитерській. Спробуйте перевірений рецепт із…
Неочікувано для багатьох українців можна отримати штраф. За яку діяльність та на скільки штрафують.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дасть змогу частині українців швидше отримати належні їм компенсації.…