Українці, які досягли пенсійного віку, але не заробили достатньої кількості страхового стажу для виходу на пенсію, можуть оформити тимчасову державну допомогу для непрацюючих осіб пенсійного віку.
Раніше ми розповідали, чому індексацію пенсій проведуть не всім.
Нагадаємо, щоб вийти на пенсію у 2025 році у 60 років потрібно не менше 32 років страхового стажу, у 63 роки – не менше як 22 років, у 65 років – не менше як 15 років. До 2028 року вимоги до страхового стажу підвищуватимуться на рік щороку.
Соціальну допомогу особи, які не отримали права оформлення пенсії, можуть оформити через органи соціального захисту.
Розмір такої грошової допомоги становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (у 2025 році це 2 361 гривня), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних (2025 року це 3 028 гривень).
Для оформлення соціальної допомоги потрібно подати відповідну заяву до органів соцзахисту за місцем прописки чи фактичного проживання разом із такими документами:
Соціальна допомога надається на шість місяців, після чого її потрібно переоформити. Однак під час дії воєнного стану у країні виплати продовжують автоматично.
Вас також можуть зацікавити новини:
Тестостерон є ключовим для зростання м’язової маси, сили та витривалості, тому багато спортсменів використовують добавки…
Ванна кімната вирізняється високою вологістю. Після кожного прийняття ванни або душу рівень вологості повітря підвищується.…
Бувають випадки, коли овочівники обрали продуктивний сорт, правильно здійснили посадку, але огірки замість зеленців дають…
Погоду на 17 квітня в Україні визначатиме антициклон - усюди буде сухо та переважно сонячно.…
Які несподіванки чекають на метеозалежних людей цього дня?
Традиція фарбувати яйця на Великдень має глибоке, дохристиянське коріння.