Раніше ми разповідали про лавандин – елегантну прикрасу вашого саду з безліччю переваг.
Морозник, або зимова троянда, чихальний корінь — це вічнозелена багаторічна рослина, відома ще з давніх часів. Вона здобула популярність не тільки як декоративна рослина, а й мала застосування в медицині та магії. Сьогодні морозник найчастіше вирощують заради його естетичних якостей, оскільки різноманітність його кольорів може прикрасити навіть зимовий сад.
Морозник здобув свою назву завдяки високій зимостійкості: ця рослина може витримувати морози до -30°C і зацвітає серед зими або на початку весни. В тепліших регіонах, наприклад, у Південній Європі, він зацвітає з грудня по лютий, в Україні ж — з березня до квітня. Однак, через м’які зими цвітіння може початися раніше, вже в лютому. У кімнатних умовах морозник може зацвісти на Різдво, але в саду це малоймовірно.
Серед популярних видів — морозник чорний (Helleborus niger) з білими квітами і морозник східний (Helleborus orientalis), який пропонує широкий спектр відтінків — від білого до фіолетового.
Морозник не любить пересадок, тому варто уникати розкопування його коріння. Ці рослини дуже чутливі до пошкоджень кореневої системи, тому їх слід висаджувати на постійне місце, де вони не будуть турбуватися. Рослина надає перевагу вологим, родючим, лужним ґрунтам в тіні. Можна посадити морозник під деревами або вирощувати в контейнерах.
Щоб стимулювати максимальне цвітіння, перед його початком варто зрізати старе листя. Погано квітучі нащадки можна відсікати, аби не заглушити основну рослину. Якщо морозник не цвіте, причиною може бути неправильний догляд або несвоєчасна посадка.
Морозник не потребує підживлення одразу після посадки. Для старих рослин рекомендовано підживлення в лютому та в середині літа. Для цього можна використовувати органічні добрива або спеціальні добрива для квітів.
Найкращий час для посадки — з вересня по листопад, а навесні — у квітні-травні. Важливо стежити за достатнім зволоженням ґрунту після посадки.
Морозник можна розмножувати насінням або розділенням коренів. Найлегше це зробити в ранньою весною, обережно розділивши рослину. Однак після розподілу коренів морознику може знадобитися рік для відновлення.
Цікаві факти
Назва «чихальний корінь» походить від здатності висушеного морозника викликати чихання, що використовували як засіб відлякування духів у давнину. Також морозник у стародавньому світі застосовували для створення порошку, що нібито робив людину невидимою. Незважаючи на цікаві властивості рослини, краще використовувати морозник для декоративних цілей, щоб зробити ваш сад красивим і неповторним.
Читайте також:
При виборі тротуарної плитки більшість покупців насамперед звертають увагу на зовнішній вигляд: форму, колір, фактуру.…
Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Домашня ковбаса готується дуже просто і швидко! Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!
Полуниця може бути красивою, стиглою, але на смак – як лимон? Розповідаємо, як цього уникнути.
Комунальні тарифи в Україні продовжують зростати. Зокрема, виріс тариф на прибирання прибудинкової території. Та чи…