У 2024 році середній розмір пенсії по Рівненській області різко зріс, а вже 2025 року – впав.
Раніше ми розповідали, що частині пенсіонерів можуть призупинити виплату пенсій.
Це пов’язано з тим, що минулого року було ухвалено тисячі судових рішень щодо підвищення песій мешканцям області, які зареєструвалися у зоні радіаційного забруднення після Чорнобильської катастрофи. Згідно з рішенням суддів такі пенсіонери почали отримувати по 16 тисяч гривень.
Такі «схеми» підвищення виплат набули масового характеру.
Так, якщо у 2022 році доплати за проживання у Чорнобильській зоні отримували 10,3 тисячі пенсіонерів, у 2023 році їхня кількість зросла до понад 100 тисяч, а у 2024 році – до 135 тисяч осіб.
У результаті середній розмір пенсії на Рівненщині зріс на 114% і станом на жовтень 2024 року склав 7276,89 гривні.
Однак після рішення Міністерства політики виплачувати підвищені пенсії лише пенсіонерам, які проживали у Чорнобильській зоні не менше трьох років станом на 1993 рік, розмір середньої пенсії на Рівненщині зменшився на майже 2000 гривень та станом на січень 2025 року становив 5159,85 гривні.
Джерело: OBOZ.ua
Вас також можуть зацікавити новини:
Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…
Фінансова допомога від NRC знову доступна для частини заявників, які реєструвалися наприкінці січня 2025 року.…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…