Калину розмножують насінням та вегетативно. При насіннєвому розмноженні сортові властивості не передаються. Крім того, насіння калини без впливу змінними температурами (стратифікації) сходить лише на другий рік.
Сорт калини, що сподобався, легко розмножити вегетативно підгортанням порослі, розподілом куща, вертикальними або горизонтальними відведеннями, а також зеленими і здерев’янілими живцями.
Заслуговує на увагу спосіб розмноження калини, розроблений вченими Української сільськогосподарської академії. У материнських кущів у віці від 2 до 10 років восени і навесні підгортають основу стовбурів ґрунтом шаром 5-8 сантиметрів. Через рік навколо куща з’являються додатково 3-6 молодих пагонів. Коли вони досягнуть висоти 20-25 сантиметрів, проводять повторне підгортання основ маточного куща та пагонів річковим піском. Висота пісочного горбка має бути не менше 20 сантиметрів, а ширина біля основи 30-35 сантиметрів.
Піщаний горбок потрібно періодично зволожувати. При хорошому догляді в перший рік до осені у підгорнутих пагонів утворюється добре розвинене коріння. Пагони, що вкоренилися, відокремлюють від маточного куща і висаджують на постійне місце.
Вас також можуть зацікавити новини:
Огірки, посаджені через розсаду, дозволяють зібрати більш ранній врожай. Але досвідчені городники знають, що при…
На всій території нашої країни очікується літній характер погоди з високими температурними показниками та малохмарним…
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…
Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…