Раніше ми писали, що спадщина не завжди приносить багатство: можуть дістатись і борги – як бути.
Пропущення терміну для прийняття спадщини в Україні – проблема, з якою стикаються багато людей. Причини можуть бути різні: від лікування чи відрядження до приховування факту відкриття спадщини іншими спадкоємцями. Щоб уникнути юридичних ускладнень, важливо знати свої права та чітко розуміти, як діяти в таких ситуаціях.
Згідно зі статтею 1270 Цивільного кодексу України, спадщину потрібно прийняти протягом шести місяців із моменту відкриття спадщини (з дня смерті спадкодавця). Протягом цього часу спадкоємець має подати заяву нотаріусу. Якщо цього не зроблено, він вважається таким, що не прийняв спадщину.
Пропуск терміну прийняття спадщини може статися з об’єктивних причин, серед яких:
Прийняття спадщини – це не лише юридичне, але й емоційно складне питання. Проте дотримання строків і грамотний підхід до процедури дозволять уникнути втрати спадщини та захистити свої права. У разі виникнення проблем важливо звертатися до кваліфікованих фахівців, щоб своєчасно вирішити всі питання.
Вас також можуть зацікавити новини:
Більшість городників викидають рослину після першого збору врожаю, навіть не підозрюючи, що салат може знову…
Сезон кабачків у розпалі, і це чудовий привід спробувати щось новеньке. Відома фуд-блогерка пропонує простий…
Власникам газових плит і котлів радять не зволікати з важливою перевіркою, яка допоможе уникнути зайвих…
Частина українців можуть зареєструватися на отримання грошових виплат від благодійного фонду "Карітас". Яким критеріям потрібно…
Понад 14 тисяч гривень – саме стільки гарантовано отримують деякі пенсіонери. Хто має право на…
У 2025 році в Україні деякі категорії громадян можуть оформити поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності…