М’ясо є важливим продуктом у раціоні, а страви з нього виходять поживні та смачні. Тому різні види цього продукту неодмінно є на столі майже в кожній сім’ї чи не щодня. Багато господинь піклуються про чистоту та гігієну, в тому числі і на кухні. Заради цього миють навіть шматки придбаного м’яса. Вони переконані, що таким чином очищають його від можливого бруду. Але насправді припускаються помилки. І ось чому.
Раніше ми розповідали, чи потрібно відмовлятися з віком від м’яса.
На сирому м’ясі справді можливі бактерії. Але, якщо його помити, то цим можна викликати їхнє розмноження. Саме з водою бактерії швидко переносяться в інші шматки, а також потрапляють у раковину, де миємо, а з бризками крапель можуть переміщатися на інші продукти та предмети. Наприклад, сальмонела гине за високих температур. Якщо вона є на шматку м’яса, яке збираємося смажити, варити чи запікати, боятися не слід.
Кулінари відзначають, що тривале замочування, миття м’яса вимиває його природні соки та робить менш смачним. Тому існує правило “запечатувати” м’ясо перед приготуванням, тобто обсмажувати на великому вогні до утворення скоринки, щоб усі соки залишились усередині.
Якщо плануєте смажити м’ясо або запікати до хрумкої скоринки, то зайва волога, яку отримає продукт під час миття, буде заважати. Доки вона випарується, страва вийде більше вареною чи тушкованою, аніж смаженою. Усе через надмірну кількість пари, яка утвориться із залишків води.
Якщо є потреба очистити м’ясо від видимих або ні забруднень, то краще це зробити за допомогою зволоженого паперового рушника. Потім додатково підсушіть шматок сухим паперовим рушником.
Читайте також:
Форшмак – ідеальна намазка для бутербродів. Спробуйте спрощений варіант із сардин, для приготування всього за…
Частина українців зможуть відпочивати значно довше. Роз'яснення міністерства.
Європейські профспілки б'ють на сполох: до 2040 року відбудеться поетапне підвищення пенсійного віку.
Частині пенсіонерів призупинять нарахування пенсії. Кого саме це стосується та з чим пов'язано.
Навіть якщо подати показання лічильників вчасно, їх не приймуть. Комунальники зробили важливе попередження.
Частина пенсіонерів втратили доплати до пенсії після проведеного Пенсійним фондом перерахунку. Пенсійний експерт пояснив, у…