За офіційною версією, першу партію гранованих склянок виготовили 1943 року на заводі Гусь Кришталевий. Його дизайн приписують Вірі Мухіній, автору «Робітника та колгоспниці». Хоча існує версія, за якою легендарна склянка існувала раніше, про це нібито свідчать її зображення на картинах художників.
Раніше ми розповідали, з якого посуду не можна пити чай.
Згідно зі стандартами, склянка має 16 граней. Але можуть зустрічатися вироби із 12 або 14 гранями. Її висота 10,5 см та повний об’єм 250 мілілітрів. Хоча існують склянки менші і більші: від 50 до 350 мілілітрів. Ідея полягала у створенні тари для громадського харчування. Тому склянка повинна була відповідати певним вимогам: бути достатньо міцною, щоб уціліти під час можливого падіння, поміщати порцію напою на один прийом їжі та бути зручною для миття та зберігання.
Переваги стандартної склянки швидко зрозуміли господині. Тому цей посуд оселився на багато років на їхніх кухнях. Навіть якщо пити чай чи інші напої було звичним із чашок, вимірювати продукти стало зручно склянкою. Адже дві склянки дорівнюють 500 мілітрам, а чотири – одному літру. Навіть пів склянки, крім обідка, дозволяє відміряти 100 мл.
Легке миття, міцність, зручність зберігання, коли склянки можна скласти одна в одну швидко зробили виріб популярним.
Читайте також:
Раптове зниження температури після посадки може стати фатальним для картоплі. Але не поспішайте панікувати!
Цей десерт готували практично всі, і, справді, своїм смаком він нагадує морозиво «Пломбір», що тільки…
Магнітні бурі завдають шкоди нашому здоров'ю та самопочуттю, тому важливо заздалегідь знати, коли геомагнітне поле…
Кількість вимог для отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для кількох категорій громадян скоротять. Міністерство…
Частина українців можуть отримати продуктові набори від благодійної організації. Для цього потрібно заповнити онлайн-заявку.
24 травня в Україні відзначають Європейський день парків, День слов’янської писемності і культури і Всесвітній…