Більшість рослин краще ростуть у нейтральному або слабокислому ґрунті, тому для покращення врожайності потрібно його розкисляти. І краще цим зайнятися восени.
Раніше ми розповідали, як значно збільшити врожайність яблук.
Досвідчені городники категорично не радять використовувати для розкислення ґрунту гній. Хоча таке добриво містить багато азоту, у ньому зовсім немає кальцію, тому за його допомогою можна лише підвищити кислотність ґрунту та знизити врожаю.
Для розкислення ґрунту найкраще використовувати чотири перевірені засоби. Вони не тільки чудово впораються з основним завданням, а й підвищать якість ґрунту:
Деревний попіл. Посипте город попелом з розрахунку 200-300 грамів на квадратний метр. Кальцій і калій, що містяться в ньому, знизять кислотність грунту.
Крейда. Роздробіть крейду на порошок і посипте нею ділянку з розрахунку 300-400 грамів крейди на квадратний метр.
Яєчна шкаралупа. Висушіть шкаралупу і подрібніть її в порошок – використовуйте таке добриво в розрахунку 200 грамів на квадратний метр. Оскільки шкаралупа містить багато кальцію, вона знизить кислотність ґрунту. Хоча таке добриво працює повільно, при регулярному застосуванні дає дуже хороший результат.
Розчин соди. У відрро води додайте столову ложку соди й розмішайте до повного розчинення. Полийте розчином невелику ділянку. Однак пам’ятайте, що такий розчин впорається лише з легкою закисленістю.
Вас також можуть зацікавити новини:
Ваша майбутня пенсія може бути вищою – якщо ви скористаєтеся змінами, які щойно набули чинності.…
Приємний аромат і красива упаковка – ще не ознака хорошої кави. Дізнайтеся, як не помилитися…
Починаючи з 17 липня 2025 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Вуса гарбузових – корисний елемент, що допомагає рослині триматися на опорах. Але чи потрібно їх…