Раніше ми писали, як у домашніх умовах нормалізувати неприємні стани.
Відомий британський сомнолог і експерт з питань здоров’я Нік Літтлхейлз стверджує, що денний сон у проміжку між 13:00 та 15:00 є надзвичайно важливим для підтримки оптимального здоров’я.
Загальноприйнята норма для дорослої людини — близько 8 годин сну на добу, проте Літтлхейлз зазначає, що більшість людей сплять уночі лише близько 7 годин або навіть менше. Численні фактори, такі як щоденний стрес і тривожність, негативно впливають на якість сну, перешкоджаючи повноцінному відпочинку.
Щоб полегшити навантаження на організм, експерт рекомендує короткий денний сон.
«Короткий сон після обіду має багато переваг: покращує настрій, пам’ять, творчі здібності, допомагає відновленню, зміцнює імунітет та знижує ризик розвитку хвороб, таких як рак, Альцгеймер, серцеві захворювання та депресія», — зазначив Літтлхейлз.
За словами експерта, між 13:00 і 15:00 багато людей відчувають спад енергії. Замість того, щоб силувати себе працювати, краще дати організму короткий відпочинок. Сон тривалістю 10–30 хвилин у цей час покращує концентрацію, розумову активність і підвищує загальну продуктивність.
Однак експерт застерігає від занадто тривалого денного сну, оскільки це може завадити нічному засипанню.
Літтлхейлз також зазначив, що денний сон не обов’язково означає повноцінний відпочинок у ліжку. Основна мета — це відключення від роботи та рутини.
«Ви можете залишатися за робочим столом, але використати, наприклад, навушники, щоб на кілька хвилин відключитися від навколишнього середовища. У спорті це називається контрольованим періодом відновлення», — пояснив експерт.
Вас також можуть зацікавити новини:
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…
Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…