Громадян України хочуть в обов’язковому порядку змусити виплачувати борги померлих родичів, заборонивши відмовлятися від спадщини.
Відповідний законопроект №11220 “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо врегулювання деяких питань відмови від прийняття спадщини спадкоємцем у разі наявності вимог кредиторів щодо зобов’язань спадкодавця” зареєстровано у Верховній Раді.
Раніше ми розповідали, які нові штрафи діють для водіїв з 1 травня.
Автором законопроекту є народний депутат Олександр Лукашев.
У пояснювальній записці зазначається, що спадкоємці часто відмовляються від прийняття спадщини у разі наявності боргів у померлого. Це відбувається “з порушенням принципів чесноти та сумлінності у цивільних правовідносинах” для того, щоб приховати активи, які можуть стягнути кредитори померлого. Тим самим спадкоємці завдають шкоди кредиторам.
Тому пропонується заборонити відмовлятися від спадщини у разі наявності боргів за зобов’язаннями спадкодавця перед кредиторами до їхнього задоволення в межах вартості майна.
Згідно з чинним законодавством (ст. 1268 Цивільного кодексу України), вважається, що родич померлого, який постійно проживав разом із ним на час відкриття спадщини, прийняв спадок, якщо не заявив у нотаріуса про відмову від цього. На це дається 6 місяців від дня смерті спадкодавця.
У разі прийняття спадщини за наявності кредиту у померлого спадкоємець повинен виплатити його. Для цього потрібно заблокувати банківські картки померлого та надати свідоцтво про смерть (оригінал чи нотаріально засвідчену копію). Після таких дій відсотки за кредитом не нараховуватимуться, а спадкоємець повинен буде виплатити лише тіло позики.
Вас також можуть зацікавити новини:
Втомилися від довгих приготувань? Ліниві голубці – це швидкий та смачний спосіб приготувати традиційну страву…
В Україні різко похолодало. Втім, після незабаром українців чекає черговий "погодний сюрприз".
Пенсійні пільги прокурорам давно хотіли скасувати, але все ніяк не можуть цього зробити. Що відомо…
Триває реєстрація на отримання грошрвої допомоги. Хто може скористатися програмою та що для цього потрібно.
Підхід до нарахування допомоги на оплату житлово-комунальних послуг змінили. Хто втратить право на пільги.
Відомий благодійний фонд запрошує українців отримати безкоштовні продуктові набори. Як це зробити.