За даними, опублікованими Державною службою України з питань праці, українським працівникам під час дії воєнного стану може бути відмовлено, якщо вони:
При цьому для працівників, які виконують зазначені завдання, передбачені винятки за умови, що йдеться про право на відпустку:
Раніше ми писали про тривалість відпустки та інші зміни в Трудовому кодексі.
Усім іншим працівникам не передбачено відмови у праві на відпустки. У повідомленні Державною службою України з питань праці підкреслюється, що під час воєнного стану конкретний час відпусток має узгоджуватися між працівниками та співробітниками. Працівники зобов’язані повідомляти про бажання отримати відпустку не менше, ніж за 14 днів.
За необхідності перенесення відпустки на інші дати це вирішується за згодою між працівниками та роботодавцями. Але керівники можуть не відпустити працівників поза строками, визначеними встановленим графіком.
Згідно зі ст. 12 Закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, під час воєнного стану тривалість щорічної основної відпустки працівників може бути обмежена до 24 календарних днів, а невикористані дні можуть бути:
При цьому також передбачено винятки для відпусток:
Вас також можуть зацікавити новини:
Дискримінація без гарантій пенсії – підводні камені нового Трудового кодексу (відео)
Пенсійний вік в Україні 54 роки? Коли українці зможуть вийти на пенсію (відео)
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…