22 січня в нашій країні відзначають День соборності. В українському національному календарі це свято посідає одне з чільних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель у єдину Україну, стверджувалося об’єднання двох держав УНР і ЗУНР у єдину соборну Українську державу. У тексті Акта Соборності стверджувалося: “Відтепер на всіх землях України, розділених століттями – Галичині, Буковині, Закарпатській Русі та Наддніпрянській Україні – буде одна велика Україна”.
Також 22 січня в багатьох країнах відзначають Свято життя. Цей день був спочатку заснований для дітей, але поступово він перетворився на свято для людей будь-якого віку. У кожного трапляються важкі дні і сірі смуги, але в День Свята життя треба постаратися насолодитися тим, що добре і що радує тут і зараз.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять апостола від 70-ти Тимофія, який був учнем апостола Павла і першим єпископом Ефеса. Апостол Павло називав Тимофія своїм сином і висвятив Тимофія на єпископа Ефеської Церкви.
Святий Тимофій закінчив своє життя мучеником. Коли в Ефесі язичники здійснювали свято на честь ідолів, апостол намагався зупинити їх і проповідувати віру в Христа. Язичники в люті накинулися на святого і побили камінням. Пізніше святі мощі апостола Тимофія перенесли до Константинополя, до храму Святих Апостолів.
Також 22 січня за новим стилем у церкві вшановують пам’ять преподобномученика Анастасія Персянина і преподобномученика Анастасія Печерського, диякона.
За народними прикметами цього дня не варто:
У Тимофіїв день не можна лінуватися і байдикувати, особливо, якщо це стосується хатньої роботи, інакше весь рік не будуть виходити справи.
Цього дня до святого Тимофія звертаються з проханнями
про здоров’я, допомогу в справах, зміцнення віри і наставлення на шлях істинний.
Цього дня за старих часів перевіряли засіки – було важливо, щоб корму для худоби, зерна, овочів вистачило до нового врожаю.
Також перепирали одяг, штори та білизну, займалися генеральним прибиранням у будинку. Власники домашньої худоби мили тварин і чистили хлів, а бджолярі перевіряли, як зимують бджоли. Господині пекли пироги та коржики.
Вважається, що в Тимофіїв день для міцного здоров’я потрібно сходити в лазню або хоча б прийняти гарячу ванну. Люди здавна вірили, що вплив тепла принесе здоров’я на весь рік.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Зазвичай цього дня стояли сильні морози, за що день у народному календарі отримав назву Тимофій Напівзимник. Тривали такі морози всього кілька днів.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Анастасія, Юхим, Тимофій, Макар, Петро, Микола та Іван.
Триматися за життя! Як пенсіонери долають стрес через військові дії – відеоопитування
Понаднормовий стаж 2024 – як держава оцінює багаторічну працю пенсіонерів (відео)
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
З віком засвоєння вітаміну B12 погіршується, і це може серйозно позначитися на здоров'ї. Цей вітамін…