Одне з важливих правил – дотримання правильного режиму поливу. Для цього потрібно знати, як визначити, що квітку пора поливати.
Раніше ми писали, як правильно розмножувати фіалки.
Якщо в піддоні, на якому стоїть квітковий горщик, є вода, поливати фіалки не потрібно. Перезволоження ґрунту не піде на користь рослині, і її коріння може загнити.
Також занадто мокрий ґрунт у горщику – прекрасне середовище для розмноження грибкових інфекцій, які можуть погубити квітку.
Не поливайте фіалку, поки піддон повністю не висохне.
Добре зволожена земля має темний, майже чорний колір і тримається однією грудкою. Чим сухіший ґрунт, тим світлішим він стає, набуваючи сірого або світло-коричневого відтінку (залежно від складу). Крім того, суха земля стає занадто пухкою (якщо ґрунтосуміш хорошої якості) або навпаки стає твердою, як камінь (якщо у вазоні використовується не удобрена садова земля).
Поливати фіалку потрібно, якщо земля висохла на глибину не менше ніж 1,5-2 см. Оцінити вологість ґрунту можна просто помацавши землю пальцем і спробувавши заглибити його в ґрунт на довжину однієї фаланги пальця.
Зовнішній вигляд самої фіалки може підказати вам, чи потребує вона поливу. Якщо рослина відчуває нестачу вологи, крім перевірки піддону і ґрунту слід звертати увагу і на зовнішній вигляд самої фіалки. Якщо рослині не вистачає вологи, ви помітите, що її листя і квітки починають в’янути. Це може бути ознакою того, що фіалка хворіє, не отримує необхідну кількість поживних речовин або через занадто високу температуру в приміщенні.
Тому перед поливом перевірте ґрунт і уважно огляньте рослину. Якщо ви виявите ознаки хвороби або паразитів, починайте лікувати рослину негайно.
Точних рекомендацій щодо поливу фіалки не існує, оскільки потреба квітки у волозі залежить від багатьох зовнішніх факторів:
Тому стежити за станом рослини і своєчасно поливати її дуже важливо.
За річну передплату на газету «На пенсії» — у подарунок настінний кольоровий календар на 2024 рік
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…
У разі накладання арешту на рахунки боржника, державні та приватні виконавці не мають доступу до…