28 листопада за новим церковним календарем шанують святого преподобномученика і сповідника Стефана Нового. У народному календарі цей день отримав назву Сойкін.
Преподобномученик Стефан Новий народився 715 року в Константинополі. На той час Візантійської імперії панувало вчення іконоборців. А це означає, що ікони були офіційно заборонені, а християни, які їх шанували, потрапляли під гоніння. Тому сім’я Стефана змушена була ховатися, а сам Стефан пішов до блаженного самітника Іоанна на гору святого Авксентія. Потім на горі утворився монастир, а його ігуменом став Стефан.
Імператор наказав заарештувати ігумена – так Стефан опинився на одному з віддалених островів. Але й там він зібрав громаду та почав проповідувати. Стефана вбили розлючені воїни, яким сказали, що він хоче скинути імператора. Згідно з переказами, наступного дня після смерті на Константинополь обрушилися буря та імла.
У цей день забороняється давати або позичати гроші, вірили, що це принесе лише проблеми у фінансовому плані. Також після полудня не прибиралися у будинку. Інакше можна було Різдво зустріти з нечистю в хаті.
У День сойки потрібно попросити поради у старшого покоління. Вона обов’язково буде правильною та корисною. Також у цей день було заведено ворожити, вірили, що будь-які ритуали допоможуть притягнути на себе удачу та щастя.
Іменини за церковним календарем відзначають Тимофій, Микола, Григорій, Данило, Федір, Костянтин, Павло, Сергій, Олексій, Ганна.
Уряд запускає нову програму підтримки. Розповідаємо, хто з українців отримає по 5000 гривень і що…
8 липня у північних областях та на Вінниччині очікуються дощі, на решті територіях - без…
Слід пам'ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.
У спеку не хочеться довго стояти біля плити. Ми пропонуємо вам швидкі та оригінальні літні…
Якщо у вас під час ходьби стали боліти або німіти ноги, варто звернутися до лікаря…
Смартфон розряджається швидше, ніж хотілося б? Можливо, справа не у старому акумуляторі, а у повсякденних…