За словами експертів, причин кілька. Але здебільшого відповідь криється в циркадному ритмі організму — або внутрішньому біологічному годиннику.
Раніше ми писали про шість природних альтернатив антибіотикам.
Практично кожна функція організму запрограмована працювати на повну потужність у певний час дня і припиняти роботу в інший час. Наприклад, коли сонце сідає й організм визначає, що наближається час сну, мозок виділяє менше гормонів стресу, таких як кортизол, і наказує кишківнику сповільнити травні процеси.
Але деякі імунні клітини стають активнішими. Ці клітини призначені для вистежування і знищення патогенів, таких як віруси. Ця “боротьба” викликає запалення – еволюційний інструмент, який усуває небезпеку, але також відповідає за характерні симптоми застуди.
“Клітини імунної системи можуть викликати подразнення і запалення, що в кінцевому підсумку призводить до погіршення респіраторних симптомів у нічний час”, – розповів доктор Дієго Хіджано, фахівець з педіатричних інфекційних захворювань.
Зниження рівня гормонів стресу, таких як кортизол, може посилити проблему, оскільки ця хімічна речовина може ефективно знімати запалення.
Експерти також виокремлюють ще один важливий фактор – симптоми кашлю та застуди посилюються, коли ви лежите.
Це відбувається тому, що слиз починає накопичуватися в задній частині горла – проблема, яку лікарі називають постназальним затіканням.
“Протягом дня накопичення слизу є меншою проблемою, тому що сила тяжіння допомагає його дренажу, коли ви стоїте та рухаєтесь”, – пояснює доктор Хуан Чірібога-Уртадо, фахівець із сімейної медицини з клініки Університету Південної Каліфорнії.
Нарешті, відсутність відволікаючих чинників вночі змушує вас зосередитися на дратівливому кашлі, якого ви не можете позбутися.
Експерти рекомендують прості речі:
Але марно намагатися не кашляти.
“Немає жодної користі у спробах придушити кашель, оскільки причина, через яку ви кашляєте, полягає в тому, що організм відчуває, що йому необхідно позбутися якогось джерела подразнення”, – каже доктор Аніндо Банерджі, консультант із респіраторних захворювань, який працює в британській лікарні.
За річну передплату на газету «На пенсії» – у подарунок настінний кольоровий календар на 2024 рік
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…
У разі накладання арешту на рахунки боржника, державні та приватні виконавці не мають доступу до…
З активного користування Нацбанку України виводить монети, які були випущені до 2003 року. Метою є…
Ця квітка має не тільки царську красу, але й неповторний аромат. Троянда також вважається лікарською…
До редакції звернулася Марія Сологуб, яка має інвалідність ІІ групи. Вона повідомила, що з року…