31 жовтня у світі та Україні відзначають Міжнародний день Чорного моря. Виявляється, цього дня Україна, Румунія, Туреччина, Болгарія та інші країни Причорномор’я підписали “Стратегічний план дій з відновлення та захисту Чорного моря”.
Також у ніч із 31 жовтня на 1 листопада в багатьох країнах світу святкують Геловін – День Усіх святих. Витоками свята став стародавній Самайн, один із чотирьох головних кельтських днів року. Обов’язкові атрибути Геловіну – “моторошні” костюми та різноманітні декорації з гарбузів. На гарбузах вирізають посмішку, ставлять усередину ліхтар або свічку – так виходить ліхтар Джека, який, як вважається, відганяє злих духів.
У слов’янській традиції в ніч 31 жовтня відзначається Велесова ніч. Наші предки намагалися не виходити з дому і не заговорювати з незнайомими людьми. Запалювали святкові свічки, що захищають від злих духів, на поріг і підвіконня клали горобинові гілки, а у дворі до самого ранку горіло багаття. Перед сном у Велесову ніч можна загадати бажання. Для його виконання кладуть під подушку яблуко, а вранці його обов’язково всі з’їдають.
Крім того, 31 жовтня – Всесвітній день міст. Мета свята – привернути увагу до проблем сучасних міст.
Ще 31 жовтня з 1924 року відзначають Міжнародний день економії.
Віряни в Україні 31 жовтня за новим церковним календарем вшановують пам’ять апостолів від 70-ти Стахія, Урвана, Наркіса, Апелія, Епімаха, а також преподобних Спиридона і Никодима. Преподобні були ченцями Києво-Печерського монастиря і були наділені даром чудотворення. Вони стали символом глибокої віри, смирення і любові до ближнього.
За старих часів люди дотримувалися цього дня кількох заборон. Наші предки намагалися:
Вважалося, що 31 жовтня категорично не можна нічого піднімати з землі – так можна “схопити” порчу. З цих же міркувань намагалися в цей день не спілкуватися з незнайомцями ні під яким виглядом.
Оскільки Спиридона і Никодима вважають хранителями від пожеж, цього дня просять у них захисту від вогню, нужди і недуг.
Також сьогодні заведено готувати страви з курки, бо того, хто з’їсть хоч трохи курятини, біда не помітить і пройде повз. Люди ходили на риболовлю, полювання або по гриби, тому що цей день обіцяв багатий улов.
Цього дня наші пращури помічали, як змінюється природа і судили з цього, якою буде погода.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають: Гавриїл, Георгій, Григорій, Дмитро, Костянтин, Михайло, Микола, Пантелеймон, Пантелей, Петро, Сергій, Устин, Федір, Федора.
23 травня сухо та сонячно, крім одного регіону: дощитиме лише у західних областях.
Розумні годинники не тільки показують час, а й виконують безліч інших функцій, які роблять наше…
Що чекає на метеозалежних людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Досвідчені кухарі знають маленький секрет смачного плову. Щоб плов вийшов чудово ніжним та смачним, потрібно…
За рік яйця подорожчали майже на 75%, але у квітні-травні почали дешевшати. Експерти пояснюють, коли…
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…