Профспілки наполягають на тому, що мінімальна зарплата має бути порівняна з фактичним прожитковим мінімумом з урахуванням прогнозованого рівня інфляції. Про це повідомляється на сайті Федерації профспілок.
Раніше ми писали, що в Україні підвищать мінімальну зарплату і мінімальну пенсію.
Згідно з оцінками аналітиків профспілок, у 2024 році прожитковий мінімум сягне 9,26 тисяч грн. А уряд заклав у бюджет мінімальну зарплату в розмірі 8 тисяч грн.
“Проєктом Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” знову передбачено занижені розміри основних державних соціальних стандартів і гарантій”, – звертають увагу профспілки.
Там вважають, що умови в економіці країни цілком дозволяють підняти мінімальну зарплату до відповідності з прожитковим рівнем.
На їхню думку, навіть на тлі війни бізнес успішно проходить адаптацію, а українські банки б’ють рекорди за прибутковістю – за перші півроку банки заробили 83,2 млрд грн. Це в 24,5 раза більше, ніж в аналогічний період минулого року – 3,4 млрд грн.
“Економіка “поставлена на військові рейки” і працює на Перемогу, кожен працівник робить свій внесок у її наближення”, – стверджують вони.
Також у профспілках упевнені, що саме занижена оплата праці ще до початку російського вторгнення стала ключовою причиною критичного відтоку кваліфікованих кадрів із країни, а війна лише посилила негативні тенденції.
“Невже зараз, коли сотні тисяч українських робітників пішли на фронт захищати країну, ті, що залишилися, працюють на межі своїх сил, а мільйони членів їхніх родин виїхали за кордон, ми не усвідомлюємо, що низькі зарплати сьогодні – це неповернення наших із вами співвітчизників завтра?” – стурбовані в профспілках.
Встановлюючи паркан між ділянками, важливо враховувати не лише свої бажання, а й норми законодавства —…
Фінансова допомога від NRC знову доступна для частини заявників, які реєструвалися наприкінці січня 2025 року.…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…